Dziewięciu karateków reprezentujących Klub Karate Tradycyjnego Polkowice-Lubin, zdobyło łącznie osiem medali na XX Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym. Wśród medalistów jest trzech mieszkańców Gminy Lubin. Złoto indywidualnie zdobył Hubert Polniak z Krzeczyna Wielkiego, gratulujemy!

Od lewej Mateusz Turbiński, Natal Lewandowski i Hubert Polniak.

Od lewej Mateusz Turbiński, Natal Lewandowski i Hubert Polniak.

Klub Karate Tradycyjnego Polkowice-Lubin jest stowarzyszeniem, które powstało w 2014 r. z inicjatywy Bartosza Skwarskiego – prezesa klubu, wielokrotnego medalisty Mistrzostw Europy i Świata. Sukcesy podopiecznych klubu są już jednak imponujące!

Z ostatniego Pucharu Polski Dzieci rozgrywanego w Lublinie, przywieziono aż 8 medali. Duży udział w tym wyniku, mieli młodzi mieszkańcy Gminy Lubin! Zawodnicy lubińskiej sekcji zdobyli 4 krążki! Warto dodać, że w zawodach wzięło udział prawie 500 najlepszych zawodników
i zawodniczek z całego kraju. To były dwa dni sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie.

Poniżej przedstawiamy wyniki karateków z KKT Polkowice-Lubin:

Złoto: Mikołaj Bukraba, Hubert Polniak (Krzeczyn Wielki)
Srebro: drużyna chłopców (Hubert Polniak – Krzeczyn Wielki, Natan Lewandowski – Niemstów, Mateusz Turbiński – Szklary Górne)
Brązowe krążki: Natasza Skwarska, Natan Lewandowski (Niemstów), Mateusz Turbiński – (Szklary Górne), Emilka Bronowicka – kata, Hubert Polniak – kumite (Krzeczyn Wielki).

Złoty medalista – Hubert Polniak zapisał się do klubu w styczniu ubiegłego roku, jego koledzy z drużyny: Natan Lewandowski i Mateusz Turbiński trenują niewiele dłużej, a cała trójka ma już na swoim koncie wiele medali zarówno w konkurencjach indywidualnych jak
i drużynowych.

Dumny Hubert z pucharem za I miejsce.

Dumny Hubert z pucharem za I miejsce.

W czasie wakacji, zawodnicy lubińskiej sekcji klubu, wzięli udział w letniej edycji programu Polskiego Związku Karate Tradycyjnego „Sportowy talent”. Zgrupowanie zawodników kategorii dziecięcych ( do 13 roku życia), odbyło się w Giżycku, w Centralnym Ośrodku Sportu. Tam setka uzdolnionych, młodych karateków z całego kraju miała okazję przygotować się do najważniejszych imprez w roku. W przypadku podopiecznych KKT Polkowice-Lubin były to bardzo skuteczne i udane przygotowania, zwieńczone licznymi medalami.

– To naprawdę jest ciężka praca, dodatkowe treningi, zaangażowanie, chłopcy sprawiają ogromną radość nie tylko rodzinie, ale godnie reprezentują klub – mówi Małgorzata Polniak, mama złotego medalisty. Rodzice towarzyszą dzieciom we wszystkich najważniejszych wyjazdach, dopingują ich, ale też nie ukrywają radości z ich osiągnięć.

Lista osiągnięć podopiecznych klubu, w tym trenujących w nim trzech młodych, walecznych mieszkańców Gminy Lubin, jest bardzo długa:

  • 6 medali podczas V Pucharu Krakowa, który odbył się 7 marca tego roku, a jest to jedna z największych imprez karate w kraju i wzięło w niej udział ponad 800 zawodniczek i zawodników z 60 klubów z Polski, Czech, Litwy i Ukrainy
  • 6 medali w ubiegłorocznym Międzynarodowym Turnieju Karate Tradycyjnego o Puchar Burmistrza Kluczborka
  • 29 medali i kolejny tytuł najlepszego klubu turnieju podczas X Otwartych Mistrzostw Wrocławia w listopadzie 2019r.
  • 9 medali na Mistrzostwach Świata WORLD CHILDREN TRADITIONAL KARATE CHAMPIONSHIP, które odbyły się w Czechach w Brnie w dniach 9-10 listopada 2019

Przed młodymi karatekami jeszcze kilka ważnych startów w tym roku. W październiku zaplanowany jest turniej w Poznaniu; w listopadzie Europejskie Mistrzostwa Dzieci w Katowicach; a na przełomie listopada i grudnia Międzynarodowy Puchar w Kluczborku.

– Sukcesy moich podopiecznych, są poprzedzone ich solidną pracą i ogromnym zaangażowaniem. Cieszę się, że dzięki karate, spełniają swoje marzenia i osiągają wyznaczone cele. Zawsze jednak powtarzam, że medal jest jedynie pięknym dodatkiem
do tego, czego nauczą się dzięki uprawianiu sportu – mówi Olga Skwarska, wiceprezes KKT Polkowice-Lubin, trener sekcji lubińskiej.

(SR)