W przedszkolu im. Jana Pawła II odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Polscy poeci dzieciom”. Wzięły w nim udział przedszkolaki w wieku od 4 – 6 lat.

Mali artyści zachwycili naturalnością oraz umiejętnościami recytatorskimi i aktorskimi. Dla niektórych był to debiut na przedszkolnej scenie teatralnej. Najmłodsi wraz z rodzicami przygotowali również wspaniałe rekwizyty i kostiumy.

– Oglądanie występów naszych milusińskich było prawdziwą ucztą dla oczu i uszu. Pracownicy przedszkola serdecznie dziękują wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie dzieci do konkursu. Doceniamy włożony trud i ogromne serce – mówi Katarzyna Foryś, dyrektor placówki, dodając: Gratulujemy wszystkim zdolności i odwagi. Liczymy, że odkryte talenty będą się rozwijały, a nasze dzieciaki złapią teatralnego bakcyla. Być może wśród przedszkolaków rosną już młodzi aktorzy.

Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Szacowne jury, któremu przewodniczyła dyrektor, wyłoniło następujących laureatów:

I miejsca:

Kaja Zając wiersz „Boża krówka” E. Szelburg Zarembina

    Emilia Pąchalska  wiersz „Idzie niebo ciemną nocą” E. Szelburg Zarembina

   Adela Pąchalska  wiersz „Dziwny pies” D. Wawiłow

   Milena Kowalik  wiersz „Miałczy kotek miau” J. Tuwim

   Emilka Mróz wiersz „Foka „

II miejsca:

 Kazimierz Pasak wiersz „Dzik” J. Brzechwa

     Nela Szpindowska wiersz „Wandzia” S. Jachowicz

III miejsca:

Jerzy Żuczkowski wiersz „Pan Hilary” J. Tuwim

     Stanisław Sztyber wiersz „Zbieramy kasztany” W. Broniewski

Konkurs zorganizowano w ramach projektu edukacyjnego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0”. Jego celem było przybliżenie dzieciom twórczości polskich poetów.