. Zajęcia poprowadził autor serii książek przygodowo-podróżniczych dla dzieci o przygodach nastoletniej Zuzi na trzech kontynentach – Przemysław Jakóbczyk.Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce zaprosiła uczniów klas 4-5 szkół podstawowych gminy Lubin do udziału w projekcie szkoleniowym dotyczącym powstawania książki. Zajęcia poprowadził autor serii książek przygodowo-podróżniczych dla dzieci o przygodach nastoletniej Zuzi na trzech kontynentach – Przemysław Jakóbczyk.

Autor przedstawiał dzieciom warsztat pracy pisarza, w oparciu o książki, które napisał dla swojej córki i z nią w roli głównej. Pierwsza część pt. „Księga samodzielności czyli przygody Zuzy na bezludnej wyspie” powstała w formie broszury, ale ponieważ cieszyła się zainteresowaniem ze strony młodych czytelników, wydana została również w formie książki z nadanym już numerem ISBN, po czym autor „zmuszony był” napisać kolejne części, i tak powstała 3 tomowa seria. Jeszcze w tym roku pojawi się 4, ostatni tom przygód Zuzy, mający miejsce w mroźnym klimacie na Alasce oraz „Podręcznik survivalowy dla dzieci i młodzieży” będący bonusem do całej serii.

. Zajęcia poprowadził autor serii książek przygodowo-podróżniczych dla dzieci o przygodach nastoletniej Zuzi na trzech kontynentach – Przemysław Jakóbczyk.Księgi samodzielności Zuzy to nie tylko beletrystyka, to połącznie wątków przygodowych z praktyczną wiedzą survivalową, która w określonych warunkach może uratować nam zdrowie, a nawet życie. Autor podczas spotkania pokazał dzieciom jak w prosty sposób wykonać podgrzewacz, aby uniknąć hipotermii oraz jak można złapać narybek z wykorzystaniem plastikowej butelki i sznurka.

Bardzo ciekawie opowiadał również o procesie powstawania książki – od pomysłu do pojawienia się na półce, dzięki czemu uczniowie dowiedzieli się miedzy innymi kim jest autor, redaktor, recenzent, korektor, grafik, co to jest ISBN, czym jest wena i czy pisanie uzależnia?

Uczniowie zadawali pytania lub odpowiadali na nie i z dużym zaciekawieniem chłonęli przekazywaną im wiedzę. Okazało się, że najważniejszą osobą dla autora książki jest czytelnik, bo to dla niego powstaje przecież książka.

Więcej zdjęć można zobaczyć na facebookowym profilu gminy Lubin