ośrodek Zdrowia w RaszówceOd najbliższego poniedziałku przywrócona będzie  już na stałe opieka lekarska w Ośrodku Zdrowia w Raszówce świadczona we wszystkie poniedziałki przez dodatkowego lekarza.  To efekt rozmów m.in.  z seniorami z Raszówki i uzgodnień z władzami  Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ośrodek Medycyny Pracy, które przeprowadził wójt Tadeusz Kielan.

Pierwsze sygnały o konieczności zapewnienia dodatkowej opieki lekarskiej dodarły do wójta podczas wizyt u ośrodek Zdrowia w Raszówcejubilatów obchodzących co najmniej 90 lat z Raszówki i okolic.

– To tylko potwierdza, jak ważne i cenne są takie bezpośrednie spotkania i rozmowy. Właśnie podczas takiej uroczystej wizyty i rozmów dotyczących codziennego życia usłyszałem, że po tym jak zrezygnowała z pracy jedna z lekarek mieszkańcy, w szczególności starsze osoby, uskarżają się na utrudniony dostęp do lekarza. Rozmowa z przedstawicielami OMP, którzy świadczą usługi medyczne dla naszych mieszkańców, przyniosła bardzo szybkie rozwiązania za co jestem wdzięczny. Już od 8 kwietnia wznowione będą stałe poniedziałkowe dyżury lekarskie – mówi wójt Tadeusz Kielan.

W przypadkach absencji lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej  ma być zapewnione zastępstwo.

Ośrodek Zdrowia w RaszówceJednocześnie przypominamy, że w przychodni w Raszówce od wtorku do piątku funkcjonuje gabinet diagnostyczno-zabiegowy obsługiwany przez nową pielęgniarkę, świadczącą usługi na wysokim poziomie. Dotychczasowa pielęgniarka objęła opieką dzieci w szkole podstawowej.

Ośrodek Zdrowia posiada także  szeroką ofertę opieki stomatologicznej. Przez cztery dni w tygodniu, we wtorek  przez cały dzień, świadczenia realizowane są przez nowych bardzo dobrych lekarzy stomatologów.

Do końca tego roku ma zostać usprawniony także proces rejestracji oraz funkcjonowania pozostałych systemów obsługi pacjenta. To efekt rozwoju sieci Internetu szerokopasmowego realizowanego przez naszą gminę, który obejmie także przychodnię w Raszówce.