Wręczenie czekówMamy kolejną bardzo dobrą wiadomość! Minister Krzysztof Kubów przekazał wójtowi gminy symboliczne czeki potwierdzające przyznanie kolejnych pieniędzy na gminne inwestycje. Wyremontujemy za to trzy wewnętrzne drogi, czyli po jednej w Gorzycy, Krzeczynie Wielkim i Siedlcach. Inwestycje mają być zrealizowane w ciągu roku.

To środki z Rządowego Funduszu Polski Ład z Programu Inwestycji Strategicznych, o które mogły się ubiegać samorządy dla miejscowości, w których przed laty funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne. Była to już szósta edycja tego programu i nasza gmina otrzymała sto procent wnioskowanych środków.

– Bardzo się cieszymy, że nasze wnioski są tak dobrze oceniane i otrzymujemy tak duże dofinansowania. Bez tych rządowych pieniędzy tego typu inwestycje realizowane byłyby za kilka lat. Warto jednak dodać, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do wnioskowania o takie środki, bowiem z uwzględnieniem różnych możliwych źródeł dofinansowania planujemy i realizujemy konsekwentnie kolejne zadania, wcześniej przygotowując ich dokumentacje projektowe– mówi Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin.

Dokładnie 2 737 104 złotych przeznaczone będzie na modernizację trzech dróg wewnętrznych. Pierwsza inwestycja dotyczy modernizacji drogi biegnącej śladem działki 227/1, która jest przy wyjeździe z Gorzycy w kierunku Krzeczyna Małego. To odcinek o długości prawie 230 m. Całkowita wartość inwestycji to ponad 752 tysięcy. Gmina zadeklarował 2% wkładu własnego.

Przebudowana zostanie również ulica Złota w Krzeczynie Wielkim o długości 206 m oraz ulica Ogrodowa w Siedlcach, to odcinek 206 m. Ta inwestycja z dwoma zadaniami kosztować będzie 2 040 816 zł i gmina wnosi 2% wkład własny.

We wszystkich tych zadaniach oprócz nowej nawierzchni  powstaną zjazdy, dojścia, pobocza, odwodnienia, a w Krzeczynie i Gorzycy także oświetlenie. Planowany termin zakończenia tych inwestycji to koniec lipca przyszłego roku.