– Mamy wyremontowaną i świetnie wyposażoną świetlicę, bardzo się z tego cieszymy – Urszula Kwaśna, sołtys Gogołowic, nie ukrywała radości podczas symbolicznego przecinania wstęgi, które zorganizowano w trakcie sołeckich dożynek. Zabawa zgromadziła bardzo wielu mieszkańców, którzy bawili się długo przy muzyce na żywo, dzięki zespołowi Pastuszkowie.

Świetlica w Gogołowicach mieści się w dawnym budynku po szkole. Jeszcze niedawno była bardzo mało funkcjonalna, ale przeszła kapitalny remont i ma teraz dużą salę i wiele nowych pomieszczeń, w tym siłownię.

Dodatkowo gmina pozyskała pieniądze unijne na jej wyposażenie. Za ponad 70 tysięcy złotych, z czego połowę stanowił wkład gminy, wyposażono kuchnie, kupiono sprzęt nagłośnieniowy, projektor z ekranem, stoły, krzesła, nowoczesny sprzęt gastronomiczny, urządzenia kuchenne i wiele drobnego wyposażenia.

– Jeden z mieszkańców mówił z dumą, że nie ma lepiej wyposażonej kuchni w naszych gminnych świetlicach i rzeczywiście jestem pod wrażeniem jakości tego wyposażenia. Długo to wszystko trwało, ale wasza cierpliwość została nagrodzona. W Gogołowicach wiele się dzieje, dlatego wierzę, że cały obiekt będzie bardzo dobrze wykorzystywany – mówił Tadeusz Kielan, który wraz ze swoim zastępcą, sołtys,  opiekunką świetlicy i radną uroczyście otworzył obiekt. Wcześniej był on poświęcony przez księdza proboszcza.

– Życzymy wszystkim rolnikom i mieszkańcom dużo zdrowia i składamy wam wyrazy uznania i szacunku za codzienną pracę. Dobrze, że można już bezpiecznie się spotykać i bawić wspólnie. Życzę wam  fajnych, sąsiedzkich relacji – mówiła Sylwia Pęczkowicz- Kuduk, radna gminy Lubin.

Miłych i uroczystych chwil było bardzo wiele podczas dożynek w Gogołowicach. Kwiatami dziękowano za pracę dotychczasowym prezeskom sołeckiego stowarzyszenia. Tego dnia urodziny obchodziła także Izabela Polańska, mieszkanka Gogołowic, której trójka dzieci muzykuje w zespole Pastuszkowie, było więc i gromkie „Sto lat”.