Miedziowe Centrum Zdrowia organizuje II edycję  konferencji medycznej pn. „Październik na różowo – żyjemy długo i zdrowo”. Odbędzie się ona  w najbliższy piątek – 7 października w  Centrum Kultury Muza w Lubinie.

Od 1985 roku październik jest miesiącem walki z rakiem, a od 2008 roku 15 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Tegoroczny Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi wpisuje się w obchody „Różowego Października”, miesiąca świadomości na temat nowotworu piersi, a symbolem walki z rakiem piersi jest różowa wstążka. Rak piersi stanowi około 23% wszystkich zachorowań z powodu nowotworów złośliwych u kobiet i około 14% zgonów z tego powodu.

Głównym celem organizatorów jest prowadzenie na rzecz kobiet  z zagłębia miedziowego skutecznych działań profilaktyczno – edukacyjnych oraz umożliwienie im dostępu do kompleksowych świadczeń diagnostycznych. Takimi działaniami profilaktycznymi, jak konferencja, można przybliżyć delikatną tematykę nowotworów piersi oraz umocnić w świadomości kobiet, jak ważna w życiu jest profilaktyka i zdrowy styl życia.

Program II Konferencji medycznej pn. „Październik na różowo – żyjemy długo i zdrowo” zaplanowanej na 07.10.2022 r. w godzinach od 16.00 do 20.00 w Centrum Kultury Muza w Lubinie przy ul. Armii Krajowej 1 w Lubinie, to m.in.:

  • Liczne wykłady lekarzy, psychologów, dietetyków, fizjoterapeutów
  • Pomiary medyczne
  • Pokaz pierwszej pomocy
  • Stanowiska wystawiennicze firm z naszego regionu z branży m.in. kosmetycznej, spa & wellness, fitness

Bezpłatne zaproszenia można odebrać w kasie CK Muza. Szczegóły konferencji na załączonym plakacie.