Przed pierwszym gwizdkiem sędziego duże obawy o wynik meczu miał trener gospodarzy Mirosław Dragan. Związane było to ze sporą absencją w szeregach drużyny KS Kłopotów-Osiek  wynikającą z kontuzji i  spraw rodzinnych. Początek spotkania w pełni potwierdził obawy szkoleniowca miejscowych.

Zawodnicy z Chojnowa potrzebowali zaledwie 17 minut, aby wypracować dwubramkowe prowadzenie. Gospodarze jednak ambitnie dążyli do zmiany niekorzystnego wyniku i Damian Pielech (25. min) zdobył kontaktową bramkę po składnej akcji całego zespołu. Goście w 35. min podwyższyli wynik na 3:1 i wydawało się, że jest już po meczu.

Końcówka pierwszej połowy należała jednak do miejscowych, którzy po celnych trafieniach Konrada Puchowskiego(38. min) i ponownie Damiana Pielecha  (40. min) doprowadzili do remisu.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i oglądaliśmy ciekawe akcje z obu stron z przewagą optyczną drużyny z Kłopotowa. Jednak jak to często bywa, nie zawsze wygrywa lepsza drużyna i Chojnowianka niemal w ostatniej akcji zapewniła sobie trzy punkty.

W przerwie meczu rozegrano tradycyjny konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą okazał się Andrzej Tarała (Osiek). Najlepszymi piłkarzem meczu wybrano Damiana Pielecha (KS Kłopotów-Osiek). Nagrody i wyróżnienia w imieniu wójta gminy Lubin wręczał radny Patryk Jarkowiec.

Wszystkie mecze naszych drużyn:

Iskra Księginice – Płomień Radwanice 5:0

Płomień Michów – Fortuna Obora 0:2

Sokół Krzywa – Unia Szklary Górne 1:0

Krokus Kwiatkowice – Unia Miłoradzice 3:2

Iskra Niedźwiedzice – Victoria Niemstów 1:3

KS Kłopotów-Osiek – Chojnowianka II Chojnów 3:4

Grom Gromadzyń – Huzar Raszówka 3:4