Pieszków, Gorzelin i Raszowa Mała z atrakcjami dla mieszkańcówKolejne trzy sołectwa zaprosiły w minioną sobotę swoich mieszkańców i sąsiadów na wspólne plenerowe zabawy. Tradycyjnie już uczestników spotkań odwiedził wójt Tadeusz Kielan.

Pieszków i Raszowa Mała zorganizowały zabawę pod hasłem dożynek i mieszkańcy zebrali się na terenach przy świetlicy. W Raszowej Małej tradycyjnie już królował na stole karp, z którego słynie okolica i zupa rybna – wszystko przygotowane przez mieszkańców.

Także w Pieszkowie mieszkańcy bardzo mocno zaangażowali się w organizację zabawy. Najpierw były liczne konkursy i atrakcje dla dzieci i dorosłych a wieczorem zabawa taneczna.

– Dziękuję za pielęgnowanie tradycji i cieszę się, że już na rozpoczęciu dożynek jest tak liczna grupa mieszkańców i wiem, że z godziny na godzinę będzie ich coraz więcej. Cieszmy się pogodą, zbiorami i tym, że całymi rodzinami możemy świętować i spędzać wspólnie czas. Nasi sołtysi, wspierające ich rady sołeckie i mieszkańcy to wspaniali organizatorzy i dziękuję za zaangażowanie – mówił, życząc wszystkim dobrej zabawy, wójt Tadeusz Kielan.

Pieszków, Gorzelin i Raszowa Mała z atrakcjami dla mieszkańcówNa terenach zielonych przy boisku spotkali się na plenerowej imprezie  – pod hasłem pożegnania – także mieszkańcy Gorzelina. Wszyscy chętni mogli podziwiać panoramę wsi ze specjalnego wysięgnika. Mnóstwo atrakcji szczególnie najmłodszym sprawiła również straż pożarna z Zimnej Wody. Dla dzieci przygotowany był specjalny blok konkursowo-zabawowo-sportowy. Na uczestników czekała też m.in. pyszna grochówka, dania z grilla i ciasta.

Więcej zdjęć na facebookowym kanale gminy Lubin.