Uroczyste otwarcie boiska, mecz towarzyski, kiełbaski z grilla – w Kłopotowie bawiono się na pikniku, na który zaproszono mieszkańców i  wielu przyjaciół Klubu Sportowego Kłopotów-Osiek. Ulewny deszcz pokrzyżował trochę plany organizatorów, mimo to humory dopisywały wszystkim.

– Dokładnie siedem lat temu poznałem kandydata na wójta Tadeusza Kielana i w tym miejscu narodziła się nowa historia tego obiektu. Wójt spełnił nasze marzenie i dotrzymał słowa. Dziś mamy wspaniałe boisko, własną studnię i zaplecze sanitarne . Dziękujemy za to! – mówił do licznie zgromadzonych uczestników pikniku Patryk Jarkowiec, prezes KS Kłopotów-Osiek.

– Ta uroczystość jest świętem całej gminy, to jeden z ładniejszych pełnowymiarowych obiektów. Cieszę się z każdej inwestycji, nawet tej najmniejszej. Jeżeli to inwestycje drogowe albo sportowe to ta radość jest podwójna. Chcemy by nowoczesne centra sportowe były w każdym sołectwie – mówił wójt Tadeusz Kielan.

Uroczystego poświecenia obiektu dokonał ksiądz Jerzy Bachor, nowy proboszcz miejscowej parafii. Przy tej okazji sportowcy dziękowali także założycielom klubu, czyli Janowi Chmielewskiemu i Franciszkowi Delimacie , którzy 45- lat temu położyli podwaliny pod klub. Cieszono się także z ligowego zwycięstwa 5:2 nad Iskrą Niedźwiedzice, które poprzedziło krótką uroczystość.

Atrakcją pikniku był mecz Kłopotów kontra Osiek. Zawodnicy doskonale się bawili na boisku, nawet w strugach deszczu, tylko niektórzy  widzowie mieli kłopot –  komu kibicować? Mecz zakończył się wynikiem 0:6, najważniejsza była jednak dobra zabawa.