Zapraszamy na podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2021\2022 drużyn piłkarskich z gminy Lubin oraz informacji o najlepszych strzelcach.

Iskra Księginice

ilość meczy: 15 zdobyte punkty: 10  zdobyte bramki: 27 stracone bramki :47

Zaczniemy od naszego rodzynka w rozgrywkach 4 ligi. Apetyty przed rozpoczęciem rundy nie były zbyt wygórowane, lecz założenia co do zdobyczy punktowych i miejsca w tabeli były na pewno większe od osiągniętych. Piłkarzy z Księginic prześladował pech i brak umiejętnego utrzymywania korzystnego wyniku, co było powodem straty kilku cennych punktów. Rundę należy ocenić jednak pozytywnie, ponieważ rola beniaminka jest szalenie trudna. Nikt nie zamierza składać broni i wiosna zapowiada się ciekawie. Najlepsi strzelcy Iskry to zdobywcy 5 bramek Maciej Zasadni i Kacper Hilla.

Unia Miłoradzice

ilość meczy: 14 zdobyte punkty: 18 zdobyte bramki: 33 stracone bramki : 30

Wyniki osiągane przez Unię Miłoradzice w ostatnich latach dawały nadzieję, iż będzie to czołowy zespół Klasy A. Rundę jesienną ocenić należy poniżej możliwości kadrowych tej drużyny. Oczekiwania kibiców, działaczy i trenera były wyższe. Słabsza skuteczność zdobyczy punktowych na wyjazdach była powodem zajęcia 9. miejsca po rundzie jesiennej. Znając jednak ambicję piłkarzy Unii należy mieć nadzieję, że wiosna będzie zdecydowanie lepsza. Najlepszymi strzelcami okazali się zdobywcy 5 bramek Paweł Miśta i Tomasz Skotnicki.

Fortuna Obora

ilość meczy: 13 zdobyte punkty: 24  zdobyte bramki: 61 stracone bramki: 45

To była dobra runda w wykonaniu zawodników z Obory. Zdobycie 61 bramek pokazuje, że drużyna gra szalenie ofensywnie. Fortuna nie uzyskała ani jednego remisu notując 8 zwycięstw i 5 porażek. Większa dyscyplina kadrowa, jak również wyeliminowanie wstydliwych porażek na pewno może poprawić miejsce w tabeli. Możliwości kadrowe stawiają ekipę z Obory jako potencjalnego zwycięzcę Klasy B. Najlepszym strzelcem był Paweł Mikuła zdobywca 22 bramek.

Unia Szklary Górne

ilość meczy: 15 zdobyte punkty: 30 zdobyte bramki: 39 stracone bramki: 31

W obecnym sezonie podopieczni Andrzeja Turkowskiego okupują ponownie czołowe miejsce w tabeli. Gdyby nie dwie porażki na własnym stadionie można by mówić o kolejnej świetnej rundzie w wykonaniu Unii Szklary Górne. Baza treningowa jak i sam obiekt dają możliwość spełnienia marzeń o grze w okręgówce. Kadra zespołu jak i bardzo dobry trener sprawiają, iż marzenia o awansie nie są oderwane od rzeczywistości. Mecze w Szklarach Górnych są świętem dla całego sołectwa i ściągają licznych fanów Unii. Najlepszym strzelcem został Marek Wilk zdobywca 12 bramek.

KS Kłopotów-Osiek

ilość meczy: 13 zdobyte punkty: 30 zdobyte bramki: 62 stracone bramki: 26

Spadek dla każdej drużyny jest małym szokiem, lecz dla ekipy trenera Mirosława Dragana okazał się pozytywnym bodźcem do zmian, które wyszły dla KS Kłopotów-Osiek na dobre. Nowy stadion wpłynął mobilizująco na piłkarzy, działaczy i trenerów. Mecze w Kłopotowie ogląda się przyjemnie, emocjonując się ambitną grą gospodarzy. Na wiosnę będzie to jeden   z głównych kandydatów do awansu. Najlepszym strzelcem został Jakub Olszewski -16 bramek.

Platan Siedlce

ilość meczy: 13 zdobyte punkty: 15 zdobyte bramki: 32 stracone bramki: 57

Runda jesienna była bardzo przeciętna jeśli chodzi o zdobycze punktowe i miejsce w tabeli. Wyniki osiągane w ostatnich latach stawiały drużynę z Siedlec jako potencjalnego zwycięzcę Klasy B. Rzeczywistość okazała się jednak mniej łaskawa, 10. miejsce po rundzie jesiennej jest wynikiem dużo poniżej oczekiwań i możliwości Platana. Pewne korekty w składzie i większa mobilizacja powinny poprawić na wiosnę humory w drużynie. Najlepszym strzelcem został Przemysław Fijałkowski -13 bramek.

Iskra II Księginice

ilość meczy: 14 zdobyte punkty: 21 zdobyte bramki:  44 stracone bramki: 35

Rezerwiści z Księginic za główny cel obrali ogrywanie w drugim zespole młodych zawodników. Cel ten został spełniony i przez drugi zespół przewinęło się wielu młodych piłkarzy, którzy w przyszłości mogą stanowić o sile pierwszej drużyny. Możliwość gry mieli również zawodnicy z 4 ligi pauzujący za kartki i po kontuzjach. Jedno z najlepszych spotkań rozegrali w zwycięskich 4:1 derbach z Unią Miłoradzice. Wiosną możliwy awans w górę tabeli. Najlepszym strzelcem został Maciej Sacha -5 bramek.

Huzar Raszówka

ilość meczy: 13 zdobyte punkty: 34 zdobyte bramki: 53 stracone bramki: 20

Ekipa Huzara zakończyła rundę na pozycji lidera, notując świetną passę zdobyczy punktowych. Wprowadzenie do drużyny kilku młodych zawodników było dobrym posunięciem trenera Tomasza Targowicza. Grę Huzara przyjemnie się ogląda, zawodnicy ambitnie realizują nakreślone cele. Tylko jedna porażka i remis oraz 20 straconych bramek dużo mówią o możliwościach defensywy kierowanej przez Marcina Nyklewicza. Wiosna w Raszówce może być piękna i może spełnią się marzenia kibiców o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej. Najlepszym strzelcem został Radosław Targowicz strzelec 12 bramek.

Victoria Niemstów

ilość meczy: 13 zdobyte punkty:  20 zdobyte bramki: 26 stracone bramki: 27

Dobra runda Victorii. Tak w skrócie można ująć występy jesienne w wykonaniu ekipy z Niemstowa. Możliwości zawodników i ambicje prezesa Andrzeja Morocha sięgają jednak bliżej czołowych miejsc w tabeli. Remisy z dwiema czołowymi drużynami (Relaks, Huzar) na ich boiskach pokazują prawdziwą twarz tej ekipy. Victoria nie za dużo strzela (26), ale również straciła tylko 27 bramek. Na wiosnę liczymy na awans o kilka miejsc w górę tabeli. Najlepszym strzelcem został Piotr Polański zdobywca 5 bramek.

Najlepsi strzelcy drużyn Gminy Lubin -jesień 2021

4 liga