Unia Miłoradzice – Sparta ParszowiceW majowy weekend na zielone murawy powrócili po przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi piłkarze. W sobotę w Miłoradzicach emocje były do ostatnich sekund meczu. W poniedziałek z fotograficznym obiektywem odwiedziliśmy boiska w Księginicach i Kłopotowie.

Już pierwsze akcje meczu Unia Miłoradzice – Sparta Parszowice dały miejscowym sygnał, iż mecz z sąsiadami z tabeli nie będzie spacerkiem. Goście grali bardzo pomysłowo i z dużą łatwością stwarzali niebezpieczne sytuacje pod bramką gospodarzy. Efektem przewagi optycznej była bramka dla Sparty w 20. minucie, jednak gospodarze podkręcili tempo gry i 29. min zdobyli wyrównującego gola po strzale Piotra Gałka.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zasadniczym zmianom, nadal obserwowaliśmy ciekawe akcje z obu stron. Goście zdobywali prowadzenie, a gospodarze wyrównali po strzałach Pawła Miszty (70. min) i ponownie Piotra Gałka w ostatnich sekundach meczu.

Nowy trener Unii Leszek Fudali po zakończeniu tego bardzo emocjonującego spotkania nie krył zadowolenia z postawy swych podopiecznych. Po raz kolejny sprawdziło się stare porzekadło , iż mecz trwa 90 minut. Ostateczny wynik 3:3 ( 1:1)

Najlepszymi piłkarzem sobotniego meczu wybrano Piotra Gałka (Unia) . Nagrody i wyróżnienia w imieniu Wójta Gminy Lubin wręczali radny Jerzy Tadla.

Wyniki naszych drużyn w spotkaniach rozegranych 1 maja

Gwardia Białołęka – Iskra Księginice 1:1

Fortuna Obora – Korona Czernina 2 : 2

Sparta Przedmoście – Unia Szklary Górna 2:1

Orzeł Czerna- KS Kłopotów-Osiek 3:2

Unia Miłoradzice – Sparta Parszowice 3:3

Victoria Niemstów – LZS Komorniki 7:1

Górnik II Lubin – Huzar Raszówka 9:2

LZS Nowa Wieś – Platan Siedlce 1:6

Iskra II Księginice – LZS Żelazny Most 3:0 (wo)

W poniedziałkowe przedpołudnie  natomiast byliśmy świadkami arcyważnego meczu na szczycie tabeli klasy B. Zmierzyły się dwie czołowe drużyny, które marzą o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej: Iskra II Księginice – Platan Siedlce.

Początek spotkania ułożył się po myśli gospodarzy, którzy już w 3. minucie po strzale Dawida Stanieckiego uzyskali prowadzenie. Goście starali się odrobić szybko straty, lecz w 16. minucie Filip Węglarz (Iskra II) zdobył drugą bramkę dla ekipy z Księginic.

Ambitne ataki drużyny z Siedlec przyniosły efekt w 44. minucie, Piotr Pałys zdecydował się na uderzenie z ponad 20 metrów co przyniosło kontaktowego gola. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zasadniczo zmianie, obie drużyny dążyły do zdobycia bramki jednak na przeszkodzie stali dobrze dysponowani bramkarze obu ekip. Mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Filipa Węglarza (Iskra II). Nagrody i wyróżnienia w imieniu Wójta Gminy Lubin wręczał radny Jerzy Tadla.

3 maja także na nowym obiekcie w Kłopotowie rozegrano pierwszy mecz, który nie wypadł okazale: KS Kłopotów-Osiek – LZS Buczyna. Gospodarze mieli za przeciwnika lidera rozgrywek marzącego o awansie.

Pierwsza połowa meczu pokazała niesłychanie skuteczną grę gości. Każda niebezpieczna sytuacja pod bramką drużyny z Kłopotowa kończyła się bramką. W przerwie meczu męska rozmowa w szatni podziałała bardzo mobilizująco na miejscowych zawodników. Oglądaliśmy bardzo ambitną walkę na całym boisku i co najważniejsze obrona gospodarzy zaczęła przypominać monolit.

Jeszcze raz mogliśmy się przekonać co znaczy ambicja i zespołowa gra. Wysiłki miejscowych przyniosły w 73. minucie efekt w postaci honorowej bramki zdobytej przez najlepszego w KS Kłopotów-Osiek Jakuba Olszewskiego, który odebrał nagrodę Wójta Gminy Lubin, wręczoną przez Jerzego Tadlę. Mecz zakończył się wynikiem 1:5 (0:5).

Wyniki naszych drużyn w spotkaniach rozegranych 3 maja:

Iskra Księginice –Kaczawa Bieniowice 1:0

Unia Szklary Górne – Fortuna Obora odwołany