Ferie już za nami, uczniowie powrócili do stacjonarnej i zdalnej nauki, warto jednak opowiedzieć jak wyglądał ich wypoczynek w drugiej części ferii przygotowanych przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin. Oprócz działań rekreacyjnych, postawiono przede wszystkim na zajęcia związane z edukacją.

W  świetlicach w Ustroniu i Miłoradzicach przeprowadzono również warsztaty malowania toreb, mające na celu rozwinięcie umiejętności manualnych i wyobraźni. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość wykonania indywidualnych kompozycji, przeznaczonych tylko dla siebie.

Edukacyjne zajęcia i ciekawe doświadczenia naukowe przygotowało dla dzieci z naszej gminy Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze. Zanim jednak rozpoczęto przygodę z nauką, na wszystkich czekała miła niespodzianka. W tamtejszym Cinema City obejrzano film „Wiki i jej sekret”. Po wzruszającej projekcji, udano się do Centrum Nauki Keplera, gdzie rozpoczęły się zajęcia w dwóch grupach warsztatowych:

• matematyka w przyrodzie – przybliżyła świat przyrody postrzegany oczami matematyka. Można było zaznajomić się z fenomenami jakim jest zachwycająca symetria, geometria, pojawiająca się w otaczającym nas świecie.
  • a może morze? ryby Bałtyku – ukazano początki powstania Bałtyku, zaznajomiono z gatunkami ryb, które można spotkać w różnorodnych akwenów wodnych (morza, rzeki, jeziora), zobaczono pod mikroskopem łuski ryb, dzieci mogły wykonać ręcznie własną rybę.

Ferie zakończyły się wspólną zabawą podczas balu karnawałowego w świetlicy w Osieku. Wszyscy chętni brali udział we wspólnych tańcach, zabawach zespołowych oraz  quizach, odnoszących się do znanych bajek. Nie zabrakło również zabaw z klanzą, czyli chustą animacyjną i tańców integracyjnych. Każdy uczestnik obdarowany został słodyczami. W świetlicy w Niemstowie odbyły się zajęcia taneczne. We wspólnej zabawie i ćwiczeniach układów tanecznych wzięło udział kilkanaście dzieci z tej miejscowości.

W drugiej połowie ferii zorganizowanych przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin wzięło udział 370 najmłodszych mieszkańców gminy.