Pięknie ukwiecone i radosne mieszkanki Składowic witają nas na okładce najnowszego wydania Wiadomości Gminnych Gminy Lubin, które podsumowują to co działo się w czerwcu w naszej gminie.  

Po okresie pandemicznej izolacji wszyscy są spragnieni rozmów, spotkań i wspólnego świętowania więc w tym numerze relacjonujemy bardzo dużo wydarzeń. Oprócz XIII edycji Nocy Świętojańskiej w Bukownej, świętowano m.in. z okazji powiatowych obchodów Dnia Strażaka.

Bardzo liczna grupa mieszkańców wzięła udział w Gminnym Rajdzie Rowerowym. Dużo się działo także w gminnych szkołach  i w wielu sołectwach, bowiem zorganizowano liczne zabawy i festyny z okazji Dnia Dziecka.

Nie zapominamy o relacjonowaniu także spraw związanych z inwestycjami. Przebudowa Stacji Uzdatniania Wody w Oborze jest już prawie na półmetku. Gmina pozyskała także dodatkowe 12 milionów złotych z II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Jesteśmy także dumni z tego, że wójt Tadeusz Kielan został nagrodzony za zasługi dla samorządności. O tym jaka jest różnica między urzędnikiem a samorządowcem wójt mówi na łamach gazety. Oprócz tego stałe i lubiane rubryki jak sport, rozrywka, strona seniora. Zachęcamy do lektury!

WG czerwiec 2022(PDF 5 MB)