Podsumowanie XXIX Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2023W  klasyfikacji generalnej gmina Lubin w tegorocznej edycji sportowych zmagań zajęła 10. miejsce w grupie IV tj. gmin liczących od 15 tys. do 40 tys. mieszkańców, a pierwsze miejsce pośród gmin wiejskich. Przed nami w klasyfikacji znajdują się wyłącznie miasta lub gminy miejsko – wiejskie  o dużo większej liczbie mieszkańców.

W tegorocznych wydarzeniach sportowych organizowanych przez gminę Lubin w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich wzięły udział kluby sportowe, szkoły podstawowe, grupy przedszkolne oraz inni mieszkańcy gminy.

Przypomnijmy, że pomiędzy 23 a 29 września 2023 roku gmina Lubin po raz kolejny brała udział  w Sportowym Turnieju Miast i Gmin, który rozegrany był w ramach XV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Organizatorem była Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich przy finansowym wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Podsumowanie XXIX Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2023Pod hasłem tegorocznego tygodnia sportu „Żyjmy zdrowo na sportowo” na terenie gminy Lubin przeprowadzono 54 imprezy sportowo- rekreacyjne (turnieje, mecze, zawody, treningi itp.).  W placówkach oświatowych przeprowadzono Testy Coopera określające kondycję 72 uczniów szkół podstawowych w wieku 13-14 lat. Łącznie w imprezach uczestniczyło 1242 uczestników  tj. dzieci, młodzież, dorośli w tym również seniorzy.

Sportowy Turniej Miast i Gmin organizowany jest od 1995 roku, jego głównym celem jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby osób, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie i nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia.

Do 2008 roku były to imprezy jednodniowe, a od 2009 roku są rozgrywane w rozszerzonej siedmiodniowej formie w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego turnieju dzięki którym możliwe było zdobycie wspaniałego wyniku w Sportowym Turnieju Miast i Gmin.