Patrol Wydziału Prewencji zatrzymał w gminie Lubin pijane małżeństwo, które jechało samochodem wioząc swoją 5-letnią córkę. Kobieta i mężczyzna trafili za kratki a córka pod opiekę cioci. Rodzicom grozi do 5 lat więzienia.

Po otrzymaniu zgłoszenia o kierowcy jadącym „wężykiem”, funkcjonariusze Wydziału Prewencji z Lubina nie potrzebowali dużo czasu aby namierzyć pojazd. Do kontroli drogowej doszło na terenie gminy Lubin.

– Okazało się, że kierowca osobowego auta faktycznie był pijany, ale oprócz niego w pojeździe była jego żona, a z tyłu mała córka. Matka dziecka również była mocno wstawiona. Alkomat w obu przypadkach wskazał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Imprezowi rodzice z kajdankami na rękach trafili „na dołek”, natomiast córeczka – po zbadaniu przez lekarzy – została przekazana pod opiekę swojej cioci.

Nieodpowiedzialni rodzice usłyszeli zarzut narażenia córki na niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi kara do 5 lat więzienia. Dodatkowo 27 – latek odpowiadać będzie za kierowanie na „podwójnym gazie”, a tutaj kodeks przewiduje możliwość 2 lat więzienia.

Policjanci proszą o informacje, kiedy jesteśmy świadkami sytuacji niosących zagrożenie. Często jeden telefon może komuś uratować życie lub zapobiec tragedii.