Policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego lubińskiej komendy prowadzą postępowanie w sprawie przywłaszczenia portfela wraz z kartami płatniczymi i usiłowania kradzieży z włamaniem na konto bankowe osoby pokrzywdzonej. Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub posiadają informacje na jego temat, zapewniając anonimowość.

Policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego lubińskiej komendy prowadzą postępowanie w sprawie przywłaszczenia znalezionego portfela, które miało miejsce w okresie 12-15 maja br.

– Ten sam sprawca w dniu 15 maja przy użyciu karty płatniczej znajdującej się w portfelu, usiłował dokonać zakupów na stacji benzynowej w Lubinie, tym samym próbując włamać się na konto bankowe osoby zgłaszającej przestępstwo. Mężczyzna zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi uprzednie zablokowanie karty przez pokrzywdzoną – mówi asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

Wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa zarejestrowały kamery. Wszyscy, którzy rozpoznają i mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny proszeni są o kontakt telefoniczny pod numerami (47) 8743 292, (47) 8743 332, (47) 8743 200, numer alarmowy 112.

Informacje można także przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres:oficer.prasowy.@lubin.wr.policja.gov.pl powołując się na numer sprawy RSD-999/22.