W ramach łączącego partnerstwa gminy Lubin z francuską gminą Sathonay- Camp powstał wyjątkowy e-album prezentujący walory przyrodnicze i architektoniczne naszych regionów.

W konkursie fotograficznym „Poznajmy nasze gminy”, zorganizowanym przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin, wzięło udział kilkudziesięciu  mieszkańców obu miejscowości. Przesłane przez nich zdjęcia stworzyły panoramę naszych małych ojczyzn, ukazującą ciekawe zabytki, różne pory roku i niezwykłą przyrodę. Album wzbogacony jest zdjęciami samych autorów – mieszkańców naszych gmin.

Celem konkursu i publikacji było przybliżenie zaprzyjaźnionych regionów ale przede wszystkim,  podtrzymanie naszych kontaktów i wzmocnienie więzi w trudnych czasach pandemii. E-album dostępny będzie na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych obu gmin.