Po raz kolejny Zbyszek Kościelny z Chróstnika wraz z żoną i przyjaciółmi, zorganizował zbiórkę, która pomogła w ratowaniu zwierząt. Tym razem, dzięki ludziom o dobrych sercach udało się pomóc dzikim zwierzętom, które najczęściej poranione, trafiają do ośrodka rehabilitacji w Warcie Bolesławieckiej.

Zbyszek Kościelny wraz z żoną Patrycją organizuje podobne akcje kilka razy w roku. Ostatnio informowaliśmy o zimowej zbiórce dla schroniska dla bezdomnych zwierząt w Legnicy. Tym razem, wspólnie z  Janią Synowiec i jej mężem Tomkiem,  zebrano  ok. 700 kg zboża podarowanego przez rolników, karmy w puszkach, warzywa oraz surowe mięso. Dary zbierano  od mieszkańców Chróstnika oraz Goliszowa i Jadwisina. Zawieziono je do Warty Bolesławieckiej, gdzie mieści się Klekusiowo , czyli Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt im Św. Francisza z Asyżu.

–  Na miejscu poznaliśmy wspaniałe małżeństwo, które zajmuję się rehabilitacją, a jak to tylko  możliwe wypuszczaniem na wolność  zwierząt. Ośrodek utrzymuje się tylko z darów dobrych ludzi – mówi Zbyszek Kościelny. – Tam może pojechać każdy, nie ma żadnych opłat , warto jednak przywieźć coś od siebie i  można z szopem pójść na spacer, pokarmić koniki,  żurawie, bociany, alpaki.

Na teren ośrodka można przyjechać z dziećmi,  są tam również miejsca do grillowania. Można tam spędzić bardzo miło czas i jednocześnie posłuchać ciekawych opowieści na temat zwierząt.