Gminny Rajd rowerowyPo dwóch rajdach śladami historycznych questów, tym razem nasi mieszkańcy zmierzali na metę w Kłopotowie wytyczonymi samodzielnie trasami. Organizatorzy liczyli  na kreatywność naszych mieszkańców i jak się można domyślać nie zawiedli się! Na mecie w Kłopotowie na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji, zabawy i nagród

Najbardziej aktywni i kreatywni  mieszkańcy przejechali kilkanaście gminnych miejscowości, a rekordzista odwiedził wszystkie 31 sołectw! Był to Piotr Leśniewski z sąsiedniego Lubina, nauczyciel szkoły podstawowej  w Krzeczynie Wielkim.

Oprócz mile i aktywnie spędzonego czasu, uczestnicy zobowiązani byli do udokumentowania przejechanych tras zdjęciem na tle tablicy z nazwą co najmniej dwóch  miejscowości. Fotki były więc jednocześnie  dodatkową pamiątką wspólnej wyprawy.

Na tereny zielone przy boisku w Kłopotowie przyjechali mieszkańcy zarówno sąsiednich miejscowości, jak i tych odległych –Zimnej Wody czy  Szklar Górnych.

Na  mecie na uczestników rajdu czekały medale, breloki, strefa cateringu i animacji dla dzieci oraz wiele atrakcji. Nowością tegorocznego rajdu było Mobilne Muzeum Rowerów, przejażdżka rikszą, bicyklem i nie tylko.

Gminny Rajd rowerowyUczestnicy, którzy przejechali  co najmniej cztery miejscowości  mogli również wziąć udział w loterii akcesoriów rowerowych  przydatnych  na wycieczkach oraz nagrody głównej – roweru.  Wylosowanych szczęśliwców obdarowywał wójt gminy Tadeusz Kielan.

Wykonane przez wójta drewniane rowery, stanowiące cześć ekspozycji wystawy „Gmina Lubin – wczoraj-dziś”, można było także zobaczyć na mecie rajdu. Wydarzeniu towarzyszyła również wystawa fotografii autorstwa mieszkanki Krzeczyna Wielkiego –Barbary Różyckiej.

Do tegorocznej edycji włączyli się sołtys  i rada sołecka Kłopotowa, którzy organizując Dzień Dziecka zapewnili atrakcje i dmuchańce dla dzieci. Pomocą służyli strażacy z OSP Księginice, prezentując sprzęt i zapewniając kurtynę wodną ku radości milusińskich.  Organizatorem VII Rajdu Rowerowego była gmina Lubin i Ośrodek Kultury Gminy Lubin.

Więcej zdjęć na: facebookowym profilu gminy Lubin.