Z taką propozycją zwrócił się do wójta Tadeusza Kielana Konrad Czajkowski, młody mieszkaniec Składowic, o którego osiągnięciach pisaliśmy ponad rok temu. Konrad nadal utrzymuje bardzo wysoką formę bokserską i chce nią zarażać młodych mieszkańców gminy.

Konrad ma 22 lata, a od 14 roku życia trenuje boks. O tym jak to się stało, że pokochał tę dyscyplinę sportu pisaliśmy: w marcu ubiegłego roku. Pytany o dalsze osiągnięcia opowiada:

– Po zwycięstwie na Mistrzostwach Dolnego Śląska 2021 zmieniłem limit wagowy do 60kg. W październiku 2021 roku wystartowałem w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, gdzie po dwóch stoczonych walkach, w tym pierwszej wygranej przed czasem, zdobyłem brązowy medal w wadze do 60kg, czyli kategorii lekkiej. W marcu tego roku wziąłem udział w trzech imprezach – mówi Konrad Czajkowski.- Zawodowy debiut miałem  pod szyldem gali RBK Promotions. Pojedynek stoczyłem w wyższej wadze niż dotychczas – 63,5kg, waga superlekka, a samego wyzwania podjąłem się zaledwie tydzień przed wydarzeniem. Walka była transmitowana na antenie Polsat sport oraz super Polsat i zakończyła się remisem.

Drugim tegorocznym wyzwaniem były Mistrzostwa Dolnego Śląska, odbywające w marcu w Wałbrzychu. Walkę finałową w wadze do 60kg zakończył przez RSC w drugiej rundzie i został mistrzem trzeci rok z rzędu.

– To imponujące osiągnięcia, gratuluję!- mówi Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin. – Jestem otwarty na wszelkie propozycje rozwoju różnych dyscyplin sportowych w naszej gminie. Mam nadzieję, że uda nam się sfinalizować to przedsięwzięcie i już niedługo najmłodsi mieszkańcy gminy zrozumieją, że boks to nie siła i mięśnie tylko trening, plan, koncentracja i technika.

Konradowi gratulujemy osiągnięć i trzymamy kciuki za kolejne wygrane walki. W propagowaniu boksu wspiera go na co dzień tato, a w promocję boksu w gminie Lubin zaangażował się także Dariusz Sędzikowski, sołtys Karczowisk.