Na kolejnych obradach zebrali się przedstawiciele  seniorów. Na spotkanie zaproszono Magdaleną Dubińską  dyrektorkę Ośrodka Kultury Gminy Lubin oraz Wiolettę Olech dyrektorkę Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce. Obie prezentowały działania swoich instytucji ze szczególnym uwzględnieniem oferty skierowanej do osób starszych.

Seniorzy zapoznali się  z kalendarzem wydarzeń kulturalnych i sportowych w gminie Lubin w roku bieżącym przygotowanym przez OKGL. Jest on bardzo obfity w szereg propozycji kierowanych do wszystkich grup wiekowych. W ofercie jest wiele nowych działań m.in. trzydniowa wycieczka do stolicy, propozycje nowych warsztatów, a w ramach Akademii Kompetencji Senioralnych proponuje się również nowe inicjatywy, jak:  łamigłówki, joga, czy nauka języka niemieckiego. Na wniosek Rady Seniorów Ośrodek wesprze nowe działania z planu pracy rady t.j. pokaz makijażu kobiety dojrzałej i biesiadę dla seniorów.

Dyrektor GBP przedstawiła sieć bibliotek, omówiła ofertę księgozbioru, przypominała o możliwości wypożyczania książek pisanych dużą czcionką i szerokiej ofercie audiobooków. Zaprezentowała działania w których mogą wziąć udział osoby starsze., są to m.in. spotkania z autorami książek, warsztaty. Rada zaproponowała dyrektor GBP przeprowadzenie konkursu na autorski wiersz lub opowiadanie oraz organizację wieczoru poezji, podczas którego będzie można zaprezentować własną twórczość. Dyrektor Wioletta Olech zaprosiła seniorów do włączenia się do obchodów Narodowego Czytania.

Seniorzy dyskutowali także o nowym pomyśle na akcję otwartych ogrodów w okresie wiosenno letnim. Pomysł na otwarcie ogrodów pochodzi z Wielkiej Brytanii. Rozmawiano również o akcji informacyjnej i obowiązkach spoczywających na właścicielach zwierząt domowych oraz u udziale seniorów z gminy w  budowaniu Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027. Seniorzy obecni na spotkaniu zaproponowali Lokalnej Grupie Działania Wrzosowa Kraina wiele propozycji działań na kolejne lata.