Auta pożarnicze w casie akcji.Pięć zastępów straży pożarnej gasiło pożar, który wybuchł dziś ok. godz. 18.00 w Osieku. Spłonęło wszytko, co znajdowało się wewnątrz budynku mieszkalnego, nie ucierpieli na szczęście jego mieszkańcy.

Nie jest jeszcze znana przyczyna pojawienia się ognia. Będzie to przedmiotem specjalnego postępowania. Mimo szybkiej interwencji straży pożarnej nie udało się uratować nic, co znajdowało się w środku.

Pomoc pogorzelcom zadeklarowała Gmina Lubin i Gminny Ośrodek Pomoc Społecznej. Mieszkańcy, którzy chcieliby wesprzeć poszkodowaną rodzinę, mogą się kontaktować z pracownikiem GOPS-u pod numerem telefonu 661 507 963.

W akcji ratowniczej, która trwała prawie trzy godziny uczestniczyły trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie oraz dwie gminne jednostki: OSP Krzeczyn Wielki i OSP Niemstów.

FOT. OSP KRZECZYN WIELKI