Zniszczenia z zewnątrz.Osiem jednostek straży pożarnej uczestniczyło w akcji gaszenia pożaru, który wybuchł wczoraj w Chróstniku. Palił się warsztat samochodowy, usytuowany przy starej drodze Lubin – Legnica.

Nie jest znana przyczyna pojawienia się ognia. – Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja – poinformował nas st. bryg. Cezary Olbryś, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Lubinie.

Spaleniu uległo pomieszczenie warsztatowe oraz elewacja budynku mieszkalnego, w którym znajdował się warsztat. Pożar nie stanowił zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi, ucierpiał jednak właściciel warsztatu, który doznał poparzenia dłoni. Mężczyzna na miejscu opatrzony został przez ratowników medycznych.

W akcji uczestniczyły cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie oraz cztery jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Lubin z Zimnej Wody, Krzeczyna Wielkiego, Księginic i Niemstowa.

FOT. OSP KRZECZYN WIELKI