W ramach partnerstwa łączącego od lat mieszkańców Gminy Lubin i leżącego we Francji Sathonay- Camp, Ośrodek Kultury Gminy Lubin zaprasza mieszkańców do wspólnej zabawy z fotografią. W okresie pandemii kiedy nie można spotykać się w większym gronie, warto choć przez obiektyw podzielić się pięknem, różnorodnością i tym samy wirtualnie zintegrować. Efektem tej współpracy będzie wyjątkowy polsko-francuski e-album.

Taki album pozwoli jeszcze lepiej poznać nasze regiony, pokazać ich walory przyrodnicze i architektoniczne oraz wskazać różnice i podobieństwa na przykład pór roku. Zwłaszcza w okresie pandemii i braku możliwości wyjazdów, ten rodzaj aktywności pozwoli na podtrzymanie wspólnych kontaktów i wzmocnienie więzi.

Nagrodą dla uczestników będzie publikacja przesłanego zdjęcia w internecie, w specjalnie utworzonym w wyniku konkursu e-albumie. Dodatkowo, jeżeli tylko autorzy zdjęć będą chcieli dołączyć swoje zdjęciowe portrety, to może powstać galeria mieszkańców naszych gmin – autorów zdjęć zgłoszonych do konkursu. Gorąco do tego zachęcamy!

Termin nadsyłania konkursowych fotografii mija 31 maja 2021 r. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na czerwiec, więc album fotograficzny powinien być gotowy w czasie wakacji.

Zdjęcia w konkursie prosimy przesyłać na adres: konkursy@okgminalubin.pl. Mieszkańcy naszego partnerskiego miasta będą przesyłać fotografie do swojego francuskiego odpowiednika.

Tematyka prac  to  krajobraz lub architektura. Krajobrazem może być panorama np. widok z okna,  atrakcje przyrodnicze, choć też i aleje albo drzewa w ogródku.  Architektura to na przykład atrakcyjna, charakterystyczna budowla, pomnik, czy zabytek.

Zachęcamy do wspólnej zabawy!

Regulamin i karta zgłoszenia- Konkurs Fotograficzny (DOC. 75,3)