Dzisiaj  w samo południe rozpocznie się  transmisja online z konferencji, na której zaprezentowany zostanie raport z wyników Powszechnego Spisu Rolnego 2020.  GUS serdecznie zaprasza rolników do uczestnictwa w tym wydarzeniu, którego transmisja dostępna będzie na stronie  internetowej Spisu Rolnego oraz na kanale YouTube i Facebook Głównego Urzędu Statystycznego.

PSR 2020 został zrealizowany w szczególnych warunkach stanu epidemii i jak podkreśla Główny Urząd Statystyczny –  z dużym powodzeniem. To było  najważniejsze badanie polskiego rolnictwa realizowane raz na 10 lat.

–  Miło nam ogłosić, że spisaliśmy niemal 98% gospodarstw rolnych z całego kraju! Szczególnie cieszy nas, że blisko jedna piąta gospodarstw skorzystała z możliwości samospisu przez Internet. To udowadnia, że polskie gospodarstwa rolne rozwijają się, wykorzystują technologię w większym stopniu niż 10 lat temu i stają się coraz bardziej nowoczesne – czytamy w oficjalnym komunikacje Głównego Urzędu Statystycznego, gdzie zamieszczono także specjalne podziękowania.

„ Bardzo doceniamy zaangażowanie wszystkich ludzi w prace spisowe. Tak spektakularny sukces statystyczny osiągnęliśmy dzięki zaangażowaniu wielu ludzi i instytucji wspierających nasze działania – rolników, rachmistrzów, Gminnych Biur Spisowych, pracowników służb statystyki publicznej oraz osób zaangażowanych w realizację prac spisowych. Pomogli nam też lokalni dziennikarze, nauczyciele, samorządowcy i duchowni. Serdecznie dziękujemy! ”

Dzisiaj o godzinie 12:00 odbędzie się konferencja online z prezentacją raportu z wyników Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tym wydarzeniu, którego transmisja dostępna będzie na stronie internetowej  Spisu Rolnego oraz na kanale YouTube i Facebook Głównego Urzędu Statystycznego. Głównym celem spotkania jest udostępnienie raportu z wyników Powszechnego Spisu Rolnego 2020 oraz ich interpretacja przez zaproszonych gości.