Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, łucznicy LZS SKS Raszówka w czasie majowego długiego weekendu startowali w eliminacjach pucharowych w Legnicy, międzynarodowym turnieju także w Legnicy oraz w zawodach w Prudniku.

W Pierwszej Rundzie Puchary Polski w łukach bloczkowych i barebow, które odbyły się w Legnicy, w strugach deszczu nasi zawodnicy wywalczyli następujące miejsca : Paweł Sidor – piąte, Gabriel Kozłowski – ósme, Agata Kołodyńska – dwunaste, Mariusz Walada – czternaste.

1 maja w Prudniku odbył się turniej o Puchar Gór Opawskich, który był jednocześnie sprawdzianem kadry narodowej przed startem w Pucharze Europy Juniorów i w tych zawodach najlepiej spisał się Jakub Wójcik Vel Jaworski w kategorii junior młodszy zajmując szóste miejsce.

W Legnicy 3 maja zorganizowano także Międzynarodowy  Turniej łuczniczy z okazji 780 rocznicy bitwy pod Legnicą. W turnieju tym startowała 15 osobowa ekipa łuczników z LZS SKS Raszówka najlepsze wyniki uzyskali : Jakub Wójcik Vel Jaworski drugie miejsce w kategorii junior młodszy, Karol Wachowski drugie miejsce w kategorii młodzik młodszy, Denys Schmidt trzeci w kategorii młodzik, Julia Trela czwarte miejsce w kategorii młodzik, Miłosz Dłutowski piąte, Gracjan Jędrzejewski siódme a Hubert Wachowski ósme miejsce w kategorii młodzik, Iza Kożewnikow piąte a Emilia Starczewska szóste miejsce w kategorii junior młodszy.

Dla juniorów młodszych był to ostatni start przed kwalifikacjami do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie  Młodzieży w Łucznictwie, które odbędą się 15 maja w Prudniku. Wszystkie zawody odbyły się z zachowaniem wymogów sanitarnych wymaganych przez COVID-19.

Fotorelacja z weekendowych zawodów