Stypendium Dziewczyny w Grze

Z myślą o uczennicach szkół średnich z gminy Lubin Fundacja Edukacyjna Perspektywy, pozarządowa organizacja non-profit, od prawie 25 lat pomagająca młodym ludziom w wyborze drogi kształcenia i rozwoju zawodowego – wraz CD PROJEKT RED, polskim studiem developerskim tworzącym znane na całym świecie gry wideo (m.in. serię gier z cyklu Wiedźmin) ogłosiły start II edycji programu stypendialno-mentoringowego “Dziewczyny w grze!” skierowanego do uczennic szkół średnich zainteresowanych rozwijaniem swoich talentów plastycznych, pisarskich i programistycznych w branży gier wideo.

Fundacja pragnie dotrzeć z programem “Dziewczyny w grze!” nie tylko do uczennic zainteresowanych gamingiem, ale także do nauczycieli i pedagogów w szkołach średnich, którzy z pewnością dostrzegają u swoich podopiecznych kiełkujące talenty i predyspozycje w tej właśnie dziedzinie.

Rekrutacja do programu trwa do 30 października 2022 na stronie: https://dziewczynywgrze.pl/formularz/

Dziewczyny w grze! to pierwszy w Polsce program stypendialno-mentoringowy dla kobiet w gamingu i gamedevie, skierowany do uczennic szkół średnich każdego typu, ze szczególnym uwzględnieniem kandydatek z mniejszych miejscowości. W skład programu wchodzą:

  • roczne stypendium w wysokości 1 000 PLN brutto/mies,
  • indywidualna opieka mentorska ekspertek i ekspertów z CD PROJEKT RED,
  • cykl warsztatów z tworzenia gier wideo.

Więcej informacji o programie wraz z regulaminem oraz formularzem zgłoszeniowym znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie: www.dziewczynywgrze.pl oraz w materiałach promocyjnych.