Ikony internetowe, w tym mediów społecznościowych.Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan podjął decyzję o miesięcznym przedłużeniu realizacji projektu pn. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Lubin”. Oznacza to, że objęci programem mieszkańcy będą mogli korzystać z bezpłatnego internetu do 30 listopada 2020 r.

– Projekt realizowany był w naszej gminie od dziesięciu lat. Jego zakończenie zbiegło się niestety w czasie z pandemią, w czasie której funkcjonowanie bez internetu trudno sobie wyobrazić. Dzieci i młodzież wykorzystują sieć do nauki, dorośli do zdalnej pracy. Stąd nasza decyzja o wydłużeniu czasu realizacji projektu, by dać mieszkańcom czas na znalezienie alternatywnych źródeł dostępu do internetu lub podpisania indywidualnych umów z firmą, która dotychczas go dostarczała – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Gmina Lubin prowadzi rozmowy dotyczące możliwości wykorzystania istniejącej infrastruktury przez firmę Ornet, która w zamian mogłaby zaproponować mieszkańcom preferencyjne warunki dalszego korzystania z internetu.

Programem objętych jest obecnie ponad 120 gospodarstw Gminy Lubin.