Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu po raz czwarty dofinansuje projekt „Wybieram Teatr”, realizowany przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin. Ta wyjątkowa inicjatywa – w ciągu minionych trzech lat – połączyła ponad 2000 osób i stworzyła artystyczną przestrzeń, w której mieszkańcy gminy Lubin rozwijają swoje zainteresowania i pasje.

Integracyjne warsztaty teatralne poświęcone improwizacjom teatralnym, prowadzone przez doświadczonych instruktorów teatralnych i zawodowych aktorów  zainspirowały uczestników do powstania grup teatralnych i pracy nad profesjonalnymi spektaklami. Sukces projektu to wspólne działanie, wymiana doświadczeń i stworzenie przestrzeni, która pobudza wyobraźnię, uwrażliwia na sztukę i stwarza warunki do realizacji pasji oraz kreowania świadomości artystycznej.

W ramach tegorocznej edycji projektu „Wybieram Teatr” OKGL współpracować będzie z teatrami z całej Polski. Podobnie jak w roku ubiegłym dzięki częściowo projekt realizowany będzie online.
Ośrodek Kultury Gminy Lubin zaprasza chętnych niezależnie od wieku do skorzystania z oferty, może to być udział w warsztatach, wyjazd do teatru czy obejrzenie spektakli online.

Szczegóły na  portalu społecznościowym Facebook – profil: Wybieram TEATR.

Projekt dofinansowany został kwotą 30 tys. zł.