3 września o godzinie 15 rozpocznie się jedna z najbardziej smacznych imprez organizowanych przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin. Trzynasta edycja Festiwalu Kapusty i Pieroga zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie! Już dziś zarezerwujcie sobie ten termin w kalendarzu!

Ruskie, z kapustą, kaszą, owocami, ziemniakami a nawet botwinką. Bigos, kapusta zasmażana, na słodko, na kwaśno. To przykłady tylko kilu potraw, które można podziwiać i degustować podczas każdej edycji festiwalu.

W tym roku oprócz degustacji dań stworzonych przez koła gospodyń będzie można zakupić pierogi na wynos do domu. Imprezę wzbogacą występy regionalnych zespołów, konkursy oraz warsztaty kulinarne i rękodzielnicze. Można będzie na przykład stworzyć brelok z miniaturką pieroga lub też wystartować w konkursie na największe warzywo lub wyjątkową roślinę.

Przygotowywane są także liczne atrakcje dla dzieci, zarówno dużych, jak i małych. Będą dmuchańce dostosowane do wieku, wielkoformatowe gry, kolorowe tunele, ogromne klocki, basen z kulkami i różne zabawy grupowe, w parach i indywidualne.

Szczegóły warsztatów i konkursów można poznać na: stronie internetowej OKGL. Zapraszamy na boisko w  Księginicach w sobotę 3 września!