Wspinaczka na jeden z najwyższych zewnętrznych obiektów w Polsce, konkursy na najwięcej zebranych grzybów, rozgrywki ligowe, a w Osieku i Raszowej – zabawy z okazji dożynek. Zachęcamy by spędzić nadchodzący weekend wspólnie!

24 września, na obiekcie Kielich w Lubinie odbędzie się IX Memoriał Iwony Buczek we wspinaniu na trudność. Od lat impreza przyciąga wielu miłośników wspinaczki i wycieczek górskich. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. W kategoriach kobiety i mężczyźni za zajęcie pierwszego miejsca 1500 zł, za kolejne odpowiednio 1000, 650, 350 i 200 zł. W kategoriach dziewcząt i chłopców przewidziano nagrody rzeczowe. W rywalizacji jest również  kategoria – mieszkańcy gminy Lubin. Wszyscy uczestnicy otrzymają upominki.

Poniżej:

Natomiast sołtys, rada sołecka, mieszkańcy wsi Buczynka oraz Ośrodek Kultury Gminy Lubin zapraszają wszystkich do wspólnych obchodów Grzybobrania!
To niesamowite święto, w którym smakujemy cudowne potrawy z grzybem w roli głównej. W tym roku Grzybobranie wcześniej niż zwykle, bo również 24 września w Buczynce.
Podczas imprezy nie zabranie śpiewów i oczywiście konkursów na runo leśne i największego grzyba. Na miłośników sportowych emocji czeka turniej w bule.
Zapraszamy wszystkich miłośników naszych kulinarnych imprez na 14:00 na tereny przy świetlicy wiejskiej w Buczynce.

W ten weekend na kilku boiskach sportowych rozgrywane będą także mecze niższych ligi zachęcamy do kibicowania. W sobotę również dobiegnie końca swoisty maraton dożynkowy. Tym razem na dożynki zapraszają mieszkańców sołectwa Osiek i Raszowa. W obu przypadkach zaplanowano biesiady w świetlicach.