Sobota i niedziela obfitować będzie w kulturalno-kulinarno-sportowe wydarzenia w gminie Lubin. Gorąco zachęcamy do skorzystania z tej oferty! Będzie boks, zawody strażackie, jubileusz klubu sportowego i po raz pierwszy w gminie Lubin – Bitwa Regionów, w której zmierzą się kulinarnie koła gospodyń z trzech powiatów!

Przypominamy, że n najbliższą sobotę 25 czerwca o godzinie 17 zapraszamy wszystkich na Turniej bokserski o puchar wójta gminy Lubin! W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim zobaczymy około 15 walk, na uczestników wydarzenia czekają także dodatkowe atrakcje! Wręczenie pucharu planowane jest  około godziny 20.

W tym samym czasie na boisku w Miłoradzicach miejscowy klub Unia Miłoradzice będzie świętować jubileusz 65-lecia! Zapowiada się dobry mecz między działaczami, byłymi i obecnymi zawodnikami oraz masa wspomnień, wyróżnień i dobrej zabawy.

A już w niedzielę od godziny 11.00 w Osieku rusza plenerowe wydarzenie kulturalne „Gminne Gotowanie – Letnie Smaki”, które odbędzie się na terenach wokół świetlicy. Uczestnikami zabawy będą mieszkańcy z terenów trzech powiatów: lubińskiego, polkowickiego i głogowskiego, których reprezentanci zmierzą się w Bitwie Regionów, czyli konkursie promującym lokalne produkty, folklor i region. Zapraszamy!

Także w niedzielę, ale tym razem o godzinie 13 szykują się wyjątkowo pokazowe zawody, bowiem na boisku sportowym w Niemstowie rozpoczną się Gminne zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Zachęcamy do dopingu! Zapowiada się upalna pogoda, ale jest szansa, że strażacy  wodę wykorzystają także dla ochłody!