Rodzinny festyn w Karczowiskach, dożynki w Czerńcu i Pieszkowie oraz zjazd młodych ludzi pod hasłem Non Stop Bosko, połączony ze wspólną z mieszkańcami –  niedzielną zabawą z koncertami w Szklarach Górnych – to atrakcje, które odbywać się będą w najbliższy weekend w naszej gminie.

O rodzinnym festynie na boisku w Karczowiskach pisaliśmy w minioną środę, po więcej informacji: odsyłamy do artykułu.

W sobotę pierwsze sołectwa rozpoczynają tradycyjne spotkania dożynkowe. Na godzinę 16 w kościele w Czerńcu zaplanowano rozpoczęcie uroczystej mszy świętej, podczas której poświęcony zostanie dożynkowy wieniec. Później sołtys i rada sołecka zapraszają na spotkanie i zabawę z didżejem w świetlicy.

Również w sobotę mieszkańców Pieszkowa zaprasza w okolice świetlicy sołtys i rada sołecka. Wcześniej 15 sierpnia, poświecono w kościele dożynkowy kosz, a teraz trwają przygotowania do wspólnego spotkania i zabawy, której rozpoczęcie planowane jest na godzinę 16. Przewidziano liczne konkursy i tańce, również z didżejem.

W najbliższy weekend (19-22 sierpnia 2022) do Szklar Górnych przyjeżdża grupa ponad 200 młodych ludzi od Śląska po Wielkopolskę. Celem jest coroczne wydarzenie salezjańskie: NON STOP BOSKO 2022, które będzie odbywało się na terenie szkoły i parafii w Szklarach Górnych.

W klimacie festiwalowo – biwakowym młodzi będą brali udział w panelach tematycznych, warsztatach, modlitwie, spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Centralnym punktem wydarzenia jest niedzielny festyn, na który zaproszeni są wszyscy mieszkańcy gminy Lubin.

Salezjański festyn rozpocznie się o godz. 16.00 (niedziela 21 sierpnia), na boisku szkolnym w Szklarach Górnych. W programie m.in. zabawy integracyjne dla dzieci, malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn oraz liczne warsztaty prowadzone przez pracowników Ośrodka Kultury Gminy Lubin.

O od godz. 18.45 rozpoczną się koncerty muzyczne. Na scenie wystąpią: Arkadio (raper, freestylowiec oraz autor płyt i audiobooków) oraz Siewcy Lednicy (energetyczny zespół animujący coroczne spotkania na polach lednickich).

Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, dlatego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich, którzy jeszcze nie mają planów na niedzielny wieczór. Do zobaczenia w Szklarach!