obchody Światowego Dnia UśmiechuŚmiech to zdrowie, a zdrowie jest najcenniejszym darem. W gminnych przedszkolach uczczono obchody Światowego Dnia Uśmiechu. Jest to  wyjątkowo przyjemne święto, obchodzone na całym świecie.

Uśmiech jest bardzo ważny w życiu i potrafi sprawić, że staje się ono piękniejsze, a osoby obdarowane nim potrafią go odwzajemnić.

Rodzice przedszkolaków z Punktu Przedszkolnego w Osieku wyruszyli ze  „Światełkiem uśmiechu”   do oddziału zamiejscowego przedszkola im. Jana Pawła II w Lubinie.  Za ten wspaniały gest przedszkolaki odwdzięczyły się drobnym upominkiem i radosnym śpiewem.

Był to czas wyjątkowo  miły i uśmiechnięty. Dzieci od rana chodziły z szerokimi uśmiechami na buziach. Zabawy i zajęcia tematyczne miały motyw uśmiechniętej buźki i przebiegały w wyjątkowo pozytywnej atmosferze.

Przez cały dzień obowiązywała zasada – obojętnie co by nie było, uśmiech nie schodzi z naszych ust, jesteśmy mili i uprzejmi dla innych, zwracamy się do wszystkich z należytym szacunkiem. Dzieci nie zapominając o innych, obdarowały uśmiechniętą buźką – nie tylko  przyjaciół z  grupy ale również  pracowników przedszkola.

Było naprawdę wesoło i radośnie. Z tej szczególnej okazji życzylibyśmy sobie wszyscy, aby co dzień na swojej drodze spotykać uśmiechniętych, dobrych ludzi.