Jasełka w Szklarach Górnych W bardzo widowiskowy sposób, ponad 140 uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych, pokazało jak niebo i piekło zawrzało walcząc o dusze ludzi. Na szczęście wygrała miłość, dobro i życzliwość. Wyjątkowo liczna publiczność gorącymi brawami i aplauzem dziękowała dzieciom za wiele wzruszeń.

Po dwóch latach przerwy zorganizowano jasełka, która to uroczystość na stałe wpisała się do kalendarza imprez szkolnych, i na którą z niecierpliwością czekano.

Walkę piekła z niebem o ludzi przedstawiono wspaniałymi aranżacjami, układami choreograficznymi, tańcem i śpiewem ze wszystkich zakątków świata. Jasełka zorganizowano pod hasłem: „Boże dziecię świat ujrzało i całą ziemię rozśpiewało”.

Dzieci były kolorowo i pomysłowo ubrane oraz wyposażone w nadający wyjątkowy klimat akcesoria, począwszy od urokliwych światełek, poprzez serduszka,  na różnych rekwizytach kończąc.

Przez ponad godzinę, jak w kalejdoskopie zmieniały się postacie, stroje, muzyka, występujący na scenie aktorzy, tancerze, piosenkarze, a wszystko to z wdziękiem, radością i szczęściem malującym się na twarzach bohaterów tego widowiska, jak i widzów.

Jasełka w Szklarach Górnych Rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście nie ukrywali podziwu. Oprócz gromkich braw, zdarzały się i okrzyki godne najlepszych występów znanych gwiazd sceny.

– Jak widać mamy wiele cudownych talentów, dzieci pokazały, że potrafią bardzo dużo. Ogromnie dziękuję każdemu, kto dołożył symboliczną cegiełkę do przygotowania jasełek. Wasze dzieci są waszym darem- mówiła do dumnych rodziców Elżbieta Piasny, dyrektor szkoły.

Oprócz rodziców, publiczność tego niezwykłego przedstawienia stanowili m.in. przedstawiciele gminnych jednostek, sołectw, radni i zaproszeni goście.

– Jestem pod bardzo dużym wrażeniem. To było prawdziwe widowisko dające nam dużo radości i wymagające bardzo dobrej logistyki. Dzieci były świetnie ubrane i bardzo zaangażowane. Całość cieszyła oczy i serca – mówił Tadeusz Kielan wójt gminy Lubin, przekazując uczniom z tej okazji prezent w postaci sprzętu sportowego i słodycze.

Dzieci przygotowywały się do jasełek przez miesiąc. W próby, aranżacje, scenografię, stroje, scenariusz, oprawę dźwiękową i oświetleniową zaangażowani byli prawie wszyscy pracownicy szkoły i wielu rodziców. Na scenie zaprezentowali się uczniowie począwszy od zerówek do klas ósmych.

Duże brawa należą się nauczycielkom, które przygotowały i koordynowały całość: Danucie Kasperskiej, Barbarze Kwapisz i Annie Kuc. Przepiękne malowidła- dekoracje stworzyła Anna Jamroży.