„Moje drzewo genealogiczne – moje korzenie” –zachęcamy mieszkańców naszej gminy do zgłębienia swoich rodzinnych korzeni i lepszego poznania losów przodków. To nie tylko okazja, by zrozumieć własną historię, ale także by przez pryzmat rodzinnych opowieści odkryć dzieje naszego regionu!

Dołącz do konkursu i odkryj swoją historię na nowo! „Moje drzewo genealogiczne – moje korzenie” to projekt, który jest organizowany w ramach obchodów Dnia Osadnika w gminie Lubin.

Zachęcamy do rozmów z bliskimi, bo to również świetna szansa na międzypokoleniowe spotkania i wspólne tworzenie rodzinnych opowieści.

– To może być początek fascynującej podróży w przeszłość – wspólnych rozmów, odkrywania tajemnic, które kształtowały rodzinę, a przy okazji historię naszego regionu. Takie rodzinne historie mogą zainspirować innych – mówi Tadeusz Kielan wójt gminy Lubin, znany z troski o kultywowanie pamięci o przeszłych czasach i przedmiotach, które już nie są w użyciu.

Zadaniem w konkursie jest przygotowanie drzewa genealogicznego z podaniem danych biograficznych oraz przedstawienie rodzinnej historii.

Konkurs skierowany jest do mieszkańców w trzech kategoriach wiekowych:

  • uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych
  • uczniowie szkół ponadpodstawowych
  • dorośli

Wykonane drzewo genealogiczne musi uwzględniać minimum cztery pokolenia, licząc jako pierwsze pokolenie autora. Nie są wymagane materiały oryginalne (zdjęcia), dopuszcza się ich kopie lub szkice postaci. Prace można wykonać dowolną techniką plastyczną lub komputerową.

Zwycięskie prace stworzą wystawę „Moje korzenie” przygotowywaną w ramach obchodów Dnia Osadnika przypadającego 16 marca, ukazującą losy mieszkańców gminy Lubin. Konkurs koordynuje Ośrodek Kultury Gminy Lubin. Termin składania prac 15.01.2025 r.

Szczegóły w Regulaminie konkursu dostępnym również na stronie www.okgminalubin.pl. Dołącz do nas i pokaż, jak wiele mogą nam powiedzieć nasze korzenie. Czekamy na Ciebie!

Przekazujemy wskazówki dla uczestników konkursu „Moje drzewo genealogiczne – moje korzenie” , w którym zachęcamy mieszkańców naszej gminy do zgłębienia swoich rodzinnych korzeni i lepszego poznania losów przodków. To nie tylko okazja, by zrozumieć własną historię, ale także by przez pryzmat rodzinnych opowieści odkryć dzieje naszego regionu! Wskazówki przygotowała dla nas Monika Bizek-Grąz ,doktor nauk z zakresu kulturoznawstwa.