Sześć osób – czterech zawodników i dwóch działaczy sportowych otrzymało nagrody pieniężne za sukcesy sportowe osiągnięte w ubiegłym roku.

Przyznanie nagród za uzyskanie miejsc medalowych w zawodach międzynarodowych, krajowych lub wojewódzkich oraz udział w reprezentacji Polski czy za awans do kolejnej klasy w grach zespołowych, jest możliwe w oparciu o uchwały Rady Gminy Lubin, które także określają dyscypliny sportowe, jakie gmina stara się w ten sposób promować, są to m.in. piłka nożna, warcaby, łucznictwo.

Za ubiegłoroczne osiągnięcia nagrody odebrali następujący zawodnicy:

Mateusz Dziewiatowski – zawodnik trenujący piłkę nożną w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Wyróżniający się wysokimi umiejętnościami, od minionego sezonu trenuje z rocznikiem o rok starszym od niego. Bierze udział w rozgrywkach ligowych zarówno krajowych i zagranicznych został powołany do Kadry Dolnośląskiej rocznik 2007 oraz do Reprezentacji Polski, z którymi zdobył: Tytuł Mistrza Polski w sezonie 2020/2021, Tytuł Najlepszego Strzelca w Turnieju Finałowym o Puchar im. Kazimierza Deyny, Tytuł Mistrza Polski w kategorii U-15.

Hubert Wachowski – zawodnik trenujący łucznictwo w LZS SKS w Raszówce, jest członkiem dolnośląskiej kadry wojewódzkiej w łucznictwie. Zdobywca wielu wyróżnień, medali i nagród m in.: II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kat. zespołów Młodzik chłopców, II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Łuczniczym o Puchar Gór Stołowych w kat. Młodzik chłopcy, VI miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików, VIII miejsce w Międzynarodowym Turnieju Łuczniczym z okazji 780 rocznicy Bitwy pod Legnicą w kat. Młodzik.

Karol Wachowski – zawodnik trenujący łucznictwo w LZS SKS w Raszówce. Jego osiągnięcia to m.in.: I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Łuczniczym o Puchar Gór Stołowych w kat. Młodzik Młodszy-chłopcy, II miejsce w Halowych Mistrzostwach Dzieci i Młodzików w kat. Dzieci Starsze-chłopcy, II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Łuczniczym z okazji 780 rocznicy Bitwy pod Legnicą w kat. Młodzik Młodszy, III miejsce i tytuł II -go Wicemistrza Dolnego Śląska Młodzików w łucznictwie na rok 2021 w kat. Młodzik Młodszy.

Edward Twardy – zawodnik grający w warcaby 100-polowe, posiada pierwszą kategorię warcabową, jest członkiem ścisłej kadry Polski niewidomych i słabowidzących w warcabach 100-polowych. Reprezentuje Polskę w zawodach międzynarodowych, jego osiągnięcia to m.in. II miejsce w Półfinałach Mistrzostw Polski Osób Niewidomych i Słabowidzących, II miejsce w Pucharze Polski w warcabach 100-polowych, III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Świata Niepełnosprawnych w Turcji, VII miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Niepełnosprawnych.

W gronie działaczy i trenerów sportowych nagrodami zostały uhonorowane dwie osoby z klubów sportowych działających w gminie, które w minionym roku szczycić mogą się najwyższymi osiągnięciami, są to:

Zdzisław Korczak – Prezes Zarządu LKS „Huzar” Raszówka, działacz i opiekun drużyny będącej liderem rozgrywek w kl. B w sezonie 2021/2022, awansując z miejsca 8. Wykazuje duże zaangażowanie w pracę społeczną na rzecz rozwoju klubu i osiąganie sukcesów.

Karol Grolewski – Prezes, działacz, trener oraz zawodnik LKS „Iskra” Księginice, którego reprezentacja seniorów w 2021r. po raz pierwszy w długoletniej historii klubu uzyskała awans do IV Ligii. Druga drużyna uzyskała awans do „A” klasy. Jest bardzo zaangażowany w pracę społeczną w klubie oraz wkłada wiele wysiłku w utrzymanie odpowiednich warunków.

Wszystkim sportowcom oraz ich rodzicom, opiekunom, trenerom jak również działaczom gminy Lubin serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy satysfakcji ze zdobytych rezultatów oraz dalszej determinacji w dążeniu do jak najlepszych wyników w bieżącym roku!