Zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Łucznictwie rozgrywane we Wrocławiu. W mistrzostwach tych Polskę reprezentował w kategorii łuków bloczkowych m.in. Mateusz Musiatowicz zawodnik LZS SKS Raszówka.

Przez ostatni tydzień ponad 500 zawodników z całego świata walczyło o medale Młodzieżowych Mistrzostw Świata w łucznictwie we Wrocławiu. Na Polach Marsowych strzelały gwiazdy takie jak piąty zawodnik światowego rankingu, półfinalista Pucharów Świata Nicholas D’Amour, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio w rywalizacji drużynowej Niemka Charline Schwarz, ćwierćfinalistka igrzysk również w drużynie, wschodząca gwiazda łucznictwa Casey Kaufhold czy Hiszpan Yun Sanchez, który wystartuje niedługo w finale Pucharu Świata.

Zawodnik LZS SKS Raszówka Mateusz Musiatowicz wraz z Przemysławem Koneckim i Maciejem Michalakiem zajęli  drużynowo 15. miejsce na świecie w łukach bloczkowych. Indywidualnie Mateusz po kwalifikacjach był 68. a po rundach 57.

Niedzielne finały i mecze o brązowe medale w łuku klasycznym (olimpijskim) zwieńczyły Młodzieżowe Mistrzostwa Świata juniorów w łucznictwie. Bohaterami zmagań byli Hindusi.

Medalowe żniwa w sobotę zebrały reprezentacje Indii i Meksyku. Hindusi triumfowali we wszystkich konkurencjach drużynowych kadetów, natomiast Meksykanie zdobyli dwa złota w rywalizacji drużyn. Chorwatka Amandy Mlinarić obroniła tytuł mistrzyni świata juniorów.

W ostatnim meczu Młodzieżowych Mistrzostw Świata we Wrocławiu, finale juniorów, triumfował Tetsuya Aoshima. W ten sposób Japończycy podzielili się medalami z Hindusami

Były to mistrzostwa pełne emocji, wzruszeń, radości i, co może nas cieszyć, zorganizowane na najwyższym poziomie.

– Kiedy Międzynarodowa Federacja Łucznictwa zwróciła się do nas, klubu Strzelec Legnica, z prośbą o organizację Młodzieżowych Mistrzostw Świata, wiedzieliśmy, że czeka nas spore wyzwanie. Czasu było bardzo mało – zaledwie cztery miesiące. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, by możliwie najlepiej ugościć młodych zawodników z całego świata. Ich pozytywne reakcje, podziękowania, a także uznanie ze strony przedstawicieli World Archery pokazują, że po raz kolejny przeprowadziliśmy na wysokim poziomie wielką międzynarodową imprezę – podsumował Prezydent Komitetu Organizacyjnego, Józef Baściuk.

(źródło: www. wayc2021-wroclaw.pl)