Z niecierpliwością czekali na to uczniowie, nauczyciele i rodzice. Wyjątkowo trudny, bo pandemiczny rok szkolny 2020/2021, przeszedł już do historii. W gminie Lubin wakacje rozpoczęło 881 uczniów i 446 przedszkolaków.

Szklary Górne, Siedlce, Raszówka, Krzeczyn Wielki i Niemstów – we wszystkich gminnych szkołach podstawowych świętowano dziś zakończenie roku szkolnego, wszędzie ze względu na pandemię w ograniczonym składzie, ale wyjątkowo uroczyście.

– Egzamin dojrzałości zwykle zdaje się w szkole średniej, ale wy zdaliście go znacznie wcześniej, bo takim właśnie egzaminem był ten wyjątkowo trudny i nietypowy rok szkolny – mówił podczas  zakończenia roku szkolnego Mateusz Marciniak, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim, dziękując uczniom, nauczycielom i rodzicom.

Wójt gminy Lubin Tadeusz Kielan odwiedził uczniów w Krzeczynie Wielkim i Niemstowie.

– Rzeczywiście był to wyjątkowo trudny egzamin i zdaliście go wszyscy państwo celująco. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oraz rodzice musieli się odnaleźć w zupełnie nowej rzeczywistości, w której dotychczasowy system nauczania radykalnie się zmienił. Ale udało się, dowodzi tego ilość wręczonych dziś nagród, wyróżnień i świadectw z czerwonym paskiem. Dziękuję za zaangażowanie i poświęcenie, bez których nie byłoby to możliwe  – mówił Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin.

„Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć”- tymi słowami rozpoczęła  uroczystość zakończenia roku szkolnego Lucyna Szudrowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej im Orła Białego w Raszówce. Choć w samej uroczystości nie mogły wziąć udziału wszystkie dzieci, na sali gimnastycznej obecni byli uczniowie, wyróżnieni świadectwem z czerwonym paskiem.

W spotkaniu uczestniczył zastępca wójta gminy Lubin Bartosz Chojnacki.

Uroczystość zakończył recital gitarowy Kacpra Stachowiaka – tegorocznego absolwenta, któremu towarzyszył jego wychowawca Remigiusz Mocek.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy udanych, beztroskich i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

SP w Krzeczynie Wielkim

SP w Niemstowie