Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin realizuje trzy wyczekiwane przez mieszkańców zadania inwestycyjne polegające na rozbudowie sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Krzeczyn Mały i Obora.

W każdym z zadań prace zostały podzielone na kilka etapów, z których pierwsze prowadzone na ul. Herbacianej w Krzeczynie Małym oraz ul. Bursztynowej w Oborze dobiegają ku końcowi. W ramach prac w miejscowości Obora wykonano 260 m sieci wodociągowej oraz 300 m sieci kanalizacyjnej o wartości blisko 400 tys. zł brutto.

W Krzeczynie Małym natomiast zrealizowano około 355 m sieci wodociągowej i 350 m sieci kanalizacyjnej o wartości 480 tys. zł brutto.

Wykonane prace umożliwią przyłączenie nowej zabudowy mieszkaniowej do sieci.

Jednocześnie w Krzeczynie Małym rozpoczęto prace przy ul. Chmielowej obejmujące rozbudowę 120 m sieci kanalizacyjnej oraz 200 m sieci wodociągowej o wartości łącznej ponad 200 tys. zł. Warto dodać, że ta rozbudowa wodociągu umożliwi połączenie sieci w układ pierścieniowy, co w konsekwencji wyrówna ciśnienia w tych rejonach miejscowości, które dziś odczuwają spadki ciśnienia.