Rozpoczyna się budowa wielofunkcyjnego boiska w NiemstowieWczoraj formalnie przekazano wykonawcy teren budowy kolejnego, nowoczesnego boiska w gminie Lubin. Zgodnie z umową już za 100 dni, czyli około 26 września obiekt zostanie oddany do użytku.

W ubiegłym roku gmina sfinansowała wykonanie dokumentacji projektowej tej inwestycji, w tym roku będzie ją z budżetu finansować. Wartość  inwestycji to dokładnie 488 598,30 zł.

Boisko wielofunkcyjne powstaje przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Niemstowie,  na terenie działki nr 590/5. Będzie miało nawierzchnię poliuretanową typu „natrysk” i  wymiary 38 m x 20,m.

Rozpoczyna się budowa wielofunkcyjnego boiska w NiemstowiePowierzchnia boiska wyniesie 760 m² wraz z opaską z kostki betonowej o szerokości 0,8 m wokół płyty boiska. Na wielofunkcyjne boiska składać się będą:

• boisko do piłki ręcznej (wym. pola gry 35×17 m)
  • boisko do piłki siatkowej (wym. pola gry 9×18 m) – usytuowane centralnie
  • boisko do piłki koszykowej (wym. pola gry 10x17m) – 2 boiska usytuowane w poprzek
  • boisko do tenisa ziemnego (wym. pola gry 11,12×24,12 m) – usytuowane centralnie

Będzie tam także piłkochwyt z siatki polipropylenowej o oczkach 45×45 mm , wys.6 m i długości 124 mb oraz trzy furtki wejściowe i dwuskrzydłowa brama wjazdowa.

Rozpoczyna się budowa wielofunkcyjnego boiska w NiemstowieUmowa przewiduje także dostarczenie i montaż elementów wyposażenia boiska: zestaw do piłki ręcznej (bramki, siatki) -2 kpl., zestaw do siatkówki -1 kpl, zestaw do tenisa ziemnego -1 kpl.; koszykówka (stojaki, tablice, obręcze metalowe) – 4 kpl., osłony ochronne do słupków (siatkówka, koszykówka) -6 szt.

Zamontowane zostaną również  tzw. elementy małej architektury, jak kosze na śmieci, ławki i stojak na rowery. Wykonane będzie także dojście do boiska o szer.1,5m z kostki betonowej o łącznej pow. 146 m².

Inwestycję poprzedzą prace rozbiórkowe polegające na likwidacji  istniejących bramek sportowych i ławek wraz z fundamentami, a zakończą prace  związane z uporządkowaniem terenów przyległych.