Mapa - Trasa nowej obdownicy)

Fot. DSDiK we Wrocławiu

W ciągu drogi wojewódzkiej nr 335 powstanie obwodnica Krzeczyna Wielkiego. Przetarg na budowę tej drogi ogłosiła Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu. Termin składania ofert upływa 13 stycznia 2022 roku.

– Obwodnica ma mieć 2 km długości i lepiej skomunikuje trasę S3 z terenami strefy inwestycyjnej w Lubinie. Działalność przemysłowa oznacza większe natężenie ruchu kołowego, dlatego musimy ochronić mieszkańców przed jego oddziaływaniem – informuje Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Trasa będzie częścią obecnej drogi wojewódzkiej nr 335. Inwestycja zakłada budowę trzech rond i skrzyżowania. W planach jest także budowa: chodnika, oświetlenia i przebudowy istniejącej już sieci infrastrukturalnej.

Termin składania ofert upływa 13 stycznia 2022 roku. Natomiast realizacja inwestycji ma się zakończyć w ciągu 15 miesięcy od daty podpisania umowy – czytamy w specyfikacji przetargowej Dolnośląskiej Służby Dróg Krajowych i Kolei. Obwodnica Krzeczyna Wielkiego finansowana jest z Polskiego Ładu. Samorząd województwa dolnośląskiego pozyskał na ten cel 25 mln złotych.

(źródło: miedziowe.pl)