Wnętrze spalonego mieszkania. Spaliło się wszystko, co znajdowało się w środku budynku. Pani Anna została z niczym, jeśli chodzi o materialne przedmioty. Nie została jednak sama. Z pomocą natychmiast przyszli przyjaciele, sąsiedzi i rodzina. Każdy może włączyć się do akcji, przekazując dowolną kwotę za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.

Pożar wybuchł 11 stycznia br. Był tak potężny, że uszkodził nawet strop budynku. Na szczęście dom nadaje się do odbudowy. Pani Anna spieszy się z uprzątnięciem spalonej części mieszkania, bo zbliża się termin zaplanowanej wcześniej operacji. Najważniejsze, że nie jest w tym sama. W pomoc zaangażowali się m.in. ksiądz proboszcz Wojciech Skowron, radna Zofia Marcinkiewicz, sołtys Dariusz Olszak, a także Gmina Lubin.

– To straszna tragedia, ale mam nadzieję, że dzięki wyjątkowej reakcji mieszkańców Osieka i całej Gminy Lubin pani Anna będzie mogła o niej szybko zapomnieć. Zgłaszają się osoby chętne do zakupu pościeli, poduszek, kołdry czy ręczników. To wsparcie jest niezwykle ważne także psychicznie, bo świadomość, że ma się wokół dobrych ludzi, zwłaszcza w takich momentach, jest bezcenna – mówi Zofia Marcinkiewicz, radna Gminy Lubin.

Mieszkańcy Osieka zareagowali błyskawicznie, służąc nie tylko dobrym słowem, ale także wsparciem finansowym, do którego można się dołączyć poprzez stronę internetową https://zrzutka.pl/duhu49?utm_medium=social.

W akcję zaangażowała się m.in. Fundacja SOL oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Siedlcach.