„Seniorki w akcji” - spotkania w bibliotece w NiemstowieW ciągu ostatnich kilku tygodni w bibliotece w Niemstowie wiele się działo. Seniorki – czytelniczki – spotykały się w każdy poniedziałek na przygotowanych dla nich warsztatach. Nie tylko dostarczały one rozrywki i były ciekawą formą spędzenia czasu, ale również promowały bibliotekę, jako miejsce otwarte na nowe doświadczenia i działania.

Rozpoczęto od cyklu pięciu spotkań pod hasłem „Podziel się ciepłem, zrób kocyk do schroniska, bo w zimie nie wystarczy zwierzęciu sama miska”. Do akcji dzielnie przyłączyły się panie i pod okiem instruktorki Haliny Leśniak zaczęły dziergać kocyki dla zwierzaków ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy.

Kocyki zostały dostarczone do schroniska wraz z karmą zorganizowaną podczas zbiórki towarzyszącej akcji. Biblioteka otrzymała ze schroniska piękne podziękowanie za przyłączenie się do akcji i pomoc dla bezdomnych dachowców.

Kolejnym tematem warsztatów były bombki na choinkę. Oryginalne ozdoby będą świetną dekoracją i miłym wspomnieniem z zajęć. Spotkania pokazały, jak wiele pracy i skupienia trzeba włożyć, aby wyczarować szydełkiem tak urokliwe ozdoby. Szczególne podziękowania należą się instruktorce, która poświęciła bezinteresownie mnóstwo czasu i energii tłumacząc cierpliwie tajniki szydełkowania.

W ostatni, grudniowy poniedziałek zaproszono seniorki na warsztaty florystyczne. Tym razem uczestniczki spotkania wykonały naturalne stroiki świąteczne, które udekorowały szyszkami i suszonymi plastrami pomarańczy. Ozdobią one wigilijne stoły i dodadzą każdemu wnętrzu świątecznej atmosfery.

Więcej zdjęć na: facebookowym profilu gminy Lubin.