Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora, organizator Programu Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora ogłasza konkurs i poszukuje seniorów – bajkopisarzy!

Jednym z prowadzonych przez stowarzyszenie działań jest wydawanie bajek – „Bajeczki dla moich wnuków i dla Waszych także”. Do tej pory ukazały się cztery wydania bajek w dwóch wersjach językowych – polskiej i ukraińskiej.

Tematyka bajek nawiązywała do wartości, kształtowania wrażliwości i wyobraźni dzieci. Przekazywane są one do szkół, przedszkoli, domów samotnych matek i ukraińskich rodzin. Otrzymują je także seniorzy, którzy są zachęcani do wspólnego spędzania czasu z wnukami poprzez czytanie naszych bajek.

Stowarzyszenie planuje wydanie dwóch kolejnych tomów bajek pod nową nazwą „Bajeczki dla dzieci z morałem”. Dotychczas powstałe wydania bajek można przeczytać w wersji online na:  stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy do przesyłania bajek adres mailowy: gps@manko.pl lub kartaseniora@manko.pl.

Jedna bajka nie powinna liczyć więcej niż 2000 znaków ze spacjami. Bajki można przesyłać do 7 kwietnia. W ramach konkursu wyłonionych zostanie ponad 30 laureatów, którym wręczone będą nagrody podczas uroczystej gali w czerwcu zorganizowanej w Krakowie w kinie Kijów.

Zwycięskie bajki zostaną opublikowane w 5 lub 6 wydaniu „Bajeczek dla dzieci z morałem”. Zachęcamy do przesyłania bajek i wspólnego stworzenia 5 i 6 tomu „Bajeczek dla dzieci z morałem”!

regulamin konkursu Senior- bajkopisarz. Zostań współtwórcą „Bajeczek dla dzieci z morałem”(DOC 23,4KB)