Lubińscy policjanci zapraszają seniorów na kolejne spotkanie w sieci na żywo, które odbędzie się  9 maja w godzinach 9.00-9.30, w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Ideą programu są cykliczne spotkania on-line funkcjonariuszy z seniorami z terenu całego województwa dolnośląskiego, które odbywają się jednocześnie w 26 jednostkach Policji.

Spotkanie dla seniorów mieszkających w naszym powiecie przeprowadzą funkcjonariusze Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Lubinie asp. Anna Szajbler i asp. Krzysztof Pawlik.

– Celem tych działań jest przede wszystkim kontakt policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces – mówi  . Sylwia Serafin, Oficer Prasowy KPP w Lubinie.

Spotkania mają na celu zapoznanie starszych osób ze skutecznymi metodami zapobiegania negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże czy rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

W serwisie Youtube można ustawić sobie przypomnienie, to już za kilka dni – 9 maja 2022 roku, w godzinach 9.00-9.30 na:  profilu Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.