Spotkanie online z seniorami. Podniesienie świadomości z zakresu bezpieczeństwaObejrzyj program i nie daj się oszukać. Bądź z nami w poniedziałek, 7 lutego 2022 roku. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zapraszają na kolejne już spotkanie online z seniorami. Porozmawiajmy o zagrożeniach.

Im większa będzie nasza świadomość, tym oszustom będzie trudniej osiągnąć cel. Celem koncepcji  „Senior online” jest przede wszystkim utrzymanie stałego kontaktu policjantów z seniorami i uwrażliwienie mieszkańców naszego powiatu na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstw.

– Chodzi  o uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa- mówi asp. Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Ponadto, policjanci profilaktycy omówią metody oszustw, jak uchronić oszczędności, które ulokowaliśmy w placówce bankowej, bądź też te, które trzymamy w domu. Funkcjonariusze uświadomią, jak skutecznie ustrzec się przed różnymi przestępstwami.

Serdecznie zapraszamy w poniedziałek 7 lutego 2022 roku o godzinie 9.00 w serwisie YOUTUBE Komendy Powiatowej Policji w Lubinie:

https://youtu.be/WQ63AMZZBCQ