Dzięki wsparciu samorządu grupa 55 seniorów z terenu Gminy Lubin więzła udział w Winobraniu w Zielonej Górze. Uczestnicy wycieczki mogli z bliska przyjrzeć się tradycyjnej uprawie winorośli oraz wziąć udział corocznych obchodach Święta Wina. Niespodziewanie była także dodatkowa promocja Gminy Lubin. Przewodniczącą Rady Seniorów Gminy Lubin Janina Mucha wraz z Heleną Badorą z Chróstnika udzieliły wywiadu dla Radia Zielona Góra.

Swoją podróż seniorzy rozpoczęli od zwiedzania Skansenu w Ochli. Zobaczyli tam wielobudynkową zagrodę przeniesioną z Krobielewa w zachodniej Wielkopolsce. Muzeum w swoich zbiorach posiada 80 zabytkowych obiektów. Zajmuje 13 ha, na jego terenie znajduje się dydaktyczna ścieżka przyrodnicza z bogactwem fauny i flory.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili także odbudowany w 2007 roku przedwojenny Ogród Botaniczny w Zielonej Górze. W kolekcji ogrodu botanicznego znajduje się około 500 gatunków i odmian roślin.

Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w Winnicy Kinga założonej w 1985  roku. Seniorzy degustowali win, konfitury winogronowej oraz innych przetworów z winogron produkowanych przez właścicieli.