Na wycieczkę do Geoparku Łuk Mużakowa wybrało się 48 osób w wieku 50+ z terenu gminy Lubin.  Całodniowy wyjazd do miejsca uznanego za arcydzieło sztuki ogrodniczej uznano za bardzo udany, choć trzeba było pokonać długą trasę by zobaczyć wszystkie atrakcje.

Długi spacer był z przewodnikiem, w którego wcielił się Eugeniusz  Paszkiewicz- prezes lubińskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego. Park jest położony w dolinie Nysy Łużyckiej i jest jednym z czterech światowych geoparków transgranicznych wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na tym terenie znajduje się najlepiej zbadana na świecie morena czołowa. Łuk Mużakowa jest uważany za jedyną na Ziemi morenę czołową widoczną z kosmosu.

Uczestnicy wyjazdu przeszli ścieżką geoturystyczną „Dawna kopalnia Babina”, pomiędzy malowniczymi różnokolorowymi jeziorkami i weszli na 30- metrową wieżę widokową. Byli także w Łęknicy, niewielkim miasteczku w województwie lubuskim, leżącym niemal na samej granicy Polski z Niemcami, nad Nysą Łużycką.